Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Nač ta skromnost…

14.10.2017

Nač ta skromnost…

 

V rámci odborné konference XXIV. Dostálovy dny urgentní medicíny proběhlo v Ostravě již čtvrté slavnostní předávání cen Asociace ZZS ČR. Ocenění se uděluje pracovníkům zdravotnických záchranných služeb na základě nominace jednotlivých členů AZZS ČR jako výraz poděkování a úcty k vynikajícímu výkonu jejich práce. Cena AZZS ČR je udělována od roku 2014 a mezi oceněnými jsou nejen lékaři, zdravotničtí záchranáři a řidiči, ale i pracovníci, kteří se významně podílejí na chodu organizací z administrativních pozic.

 

V letošním roce byl nominován a ocenění získal, mimo jiných, i Bc. Drahomír Sigmund, a to za mnohaletou práci na záchranné službě v Olomouckém kraji a založení Komory záchranářů ZZS ČR.

To je přeci velký profesní i osobní úspěch! Ocenění vyjadřuje nejenom profesionalitu a velké pracovní nasazení oceněného, ale v případě založení komory i ustavičnou snahu tento náš obor rozvíjet. A tomu se věnoval nejen během svého desetiletého působení ve funkci prezidenta, od prvotní myšlenky jejího založení až po realizaci mnoha legislativních změn, ale i nadále jí věnuje nemálo svého času, což je důkazem, že její založení mělo a stále má smysl.

Za to Ti Drahoši upřímně děkuji a za vedení KZ gratuluji!

 

Gratulace patří i dalším jedenácti oceněným, jejichž příběhy si můžete přečíst v odkaze.

 

 

Asociace zdravotnických záchranných služeb za rok 2017 ocenila:

Bc. Dagmar Petříkovou ZZS Středočeského kraje za obětavý a vysoce profesionální zásah při dopravní nehodě.
MUDr. Miladu Krejčovou za příkladný a vysoce profesionální přístup v poskytování přednemocniční neodkladné péče v Pardubickém kraji.
MUDr. Lenku Maříkovou za profesionální přístup k pacientům a zásluhy o rozvoj vzdělání výjezdových skupin ZZS Plzeňského kraje.
- MUDr. Janu Kubalovou za příkladný a vysoce profesionální přístup v poskytování přednemocniční neodkladné péče a zásluhy o rozvoj vzdělání členů výjezdových skupin ZZS JMK.
- Dagmar Chocholovou za dlouholeté vysoce profesionální působení a organizační práci na výjezdové základně ZZS JčK v Dačicích.
- MUDr. Jindřicha Korbeláře za příkladný a vysoce profesionální přístup v poskytování přednemocniční neodkladné péče v Karlovarském kraji.
- Jana Studeného, DiS. za dlouholetý přínos pro Zdravotnickou záchrannou službu hl. m. Prahy.
- Pavla Sedláka ZZS Kraje Vysočina za úspěšné zavedení nových postupů a metodiky práce operátorů ZOS.
- Jiřího Šittlera ZZS Ústeckého kraje za příkladné plnění pracovních povinností a profesionální přístup k pacientům.
- Vladimíra Tichého za zásluhu o rozvoj Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje.
- Bc. Drahomíra Sigmunda za 23 let poctivé práce u ZZS Olomouckého kraje a založení Komory záchranářů ZZS ČR.
- MUDr. Milana Ticháčka ZZS Moravskoslezského kraje za dlouholetý přínos v oblasti rozvoje přednemocniční neodkladné péče i svědomitě vykonávanou práci lékaře ZZS.

 

Denisa Šrotířová

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.