Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Na ZZS přibylo dalších deset záchranářů specialistů v oboru Urgentní medicína

18.06.2019

Na ZZS přibylo dalších deset záchranářů specialistů v oboru Urgentní medicína

 

 

Během posledních týdnů proběhly na NCO NZO Brno tři termíny atestačních zkoušek specializačního vzdělávání zdravotnických záchranářů v oboru Urgentní medicína.

 

Čti také Zdravotnický záchranář pro urgentní medicínu v praxi a Kdo je a jak vznikl tzv. „SUPERZÁCHRANÁŘ“ aneb zdravotnický záchranář – specialista v UM

 

Ve třech termínech, z nichž dva proběhly v květnu a jeden pak v první polovině června atestovalo několik kolegyň a kolegů z několika ZZS, konkrétně ze ZZS Zlínského kraje, ZZS Královéhradeckého kraje, ZZS Olomouckého kraje, ZZS Jihomoravského kraje a ze ZZS  kraje Vysočina.

V obou květnových termínech předvedli svoji připravenost k náročné zkoušce vždy jen 2 a 2 aprobanti, ostatní neuspěli a budou se muset připravit k další opravné atestační zkoušce. I proto jsme měli velikou radost z posledního červnového termínu, kdy úspěšně složilo atestační zkoušku všech šest přihlášených, kteří byli výborně připraveni na složité úkoly v rámci praktické části a také velmi dobře zodpověděli všechny všetečné a záludné otázky atestačních komisí v teoretické části zkoušky.

Základna zdravotnických záchranářů specialistů napříč záchrankami České republiky se tak během dvou měsíců rozrostla o dalších 10 kolegyň a kolegů.

 

 

Zástupci Komory záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky byli samozřejmě přítomni ve zkoušejících komisích a všem úspěšným absolventům srdečně gratulují a přejí, aby studiem nabyté znalosti, vědomosti a dovednosti užívali ve prospěch našich pacientů.

Zároveň budeme sledovat, jak se k nárůstu specialistů v řadách zdravotnických záchranářů začnou stavět zaměstnavatelé, zdravotnický personál nemocnic, ale také třeba zdravotní pojišťovny. Jakým způsobem se budou dostávat do systému.

 

Vladimír Jarušek

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.