Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Na Slovensku se nenašla jediná vhodná volná sanitka, dítě zemřelo!

23.10.2014

Na Slovensku se nenašla jediná vhodná volná sanitka, dítě zemřelo!

 Sanitka nepřijela, dvouměsíční

dítě zemřelo

 

Dvouměsíční dítě hospitalizované v nemocnici ve slovenském městě Komárno tento týden zemřelo, protože lékaři nedokázali zabezpečit jeho převoz do Bratislavy. Lékaři nesehnali sanitní vůz ani vrtulník a dítě jim zemřelo doslova před očima.

 

Stav dítěte, které se narodilo s několika vrozenými nemocemi, se v pondělí náhle zhoršil a byl potřeba urychlený převoz na specializované pracoviště do sto kilometrů vzdálené Bratislavy.

„V čase 17:37 jsme požádali krajské operační středisko o zabezpečení transportu pacienta,“ uvedla mluvčí nemocnice Marta Csergeová pro televizi Joj.

V průběhu následujících tří hodin přijel do Komárna jeden sanitní vůz, který však k převozu malého dítěte nebyl dostatečně vybaven. „I když jsme převoz opakovaně urgovali, dítě ve 20:45 zemřelo,“ dodala mluvčí.

Pro vrtulník bylo špatné počasí 

Speciálně vybavené sanitní vozy z Bratislavy a Banské Bystrice měly podle operačního střediska v tu dobu výjezdy a pro nevyhovující meteorologické podmínky nemohl vzlétnout ani vrtulník.

„Pilot prověřil meteorologické podmínky a ty byly, bohužel, nevyhovující. Proto byl let zamítnut,“ uvedla mluvčí leteckých záchranářů Zuzana Turočeková.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví Zuzana Čižmáriková připustila, že došlo k individuálnímu selhání. Ministerstvo proto podá podnět k úřadu pro dohled nad zdravotní péčí.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

Zdroj: novinky.cz

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © 2021 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.