Na Slovensku proběhlo vyhlášení Zlatého záchranářského kříže 2014

03.05.2015

Na Slovensku proběhlo vyhlášení Zlatého záchranářského kříže 2014

Prezident prijal laureátov ocenenia Zlatý záchranársky kríž 2014

Prezident Andrej Kiskla prijal 29. apríla 2015 v Prezidentskom paláci laureátov ocenenia Zlatý záchranársky kríž za rok 2014. Víťazi 9. ročníka projektu oceňovania výnimočných záchranárskych činov si dnes preberú svoje ocenenia v Bratislave.

Prezident vyjadril vďaku organizátorom tohto projektu, že vyzdvihujú činy skutočných hrdinov. Ako uviedol, práve vďaka nim máme možnosť oceniť tých, ktorí by mali byť pre ľudí skutočnými vzormi. Andrej Kiska vo svojom príhovore vyzdvihol odvahu tých, ktorí aj napriek tomu, že nemali žiadnu profesionálnu prípravu, rozhodli sa zariskovať to najcennejšie čo majú – svoje životy. Vysoko ocenil tiež prácu profesionálnych záchranárov, požiarnikov, policajtov ale aj dobrovoľných hasičov, ktorí pri záchrane ľudských životov či majetku musia prejavovať obrovské odhodlanie a rozvahu.

zzk ssk

Foto: kancelář prezidenta SR

„Práca, ktorú odvádzajú profesionálni požiarnici, policajti, záchranári, ale aj dobrovoľní hasiči, či ľudia, ktorí v živote preukážu svoje osobné hrdinstvo – to je presne to, na čo by sme mali byť hrdí,“ uviedol prezident. V mene svojom i v mene celého Slovenska sa prítomným laureátom poďakoval a zablahoželal k získaniu ocenenia.

Zlatý záchranársky kríž je nadrezortné ocenenie záchranárov všetkých zložiek Integrovaného záchranného systému, profesionálnej i laickej verejnosti, ktorého podstatou je hľadať a oceňovať výnimočné činy s vysokou mierou profesionality u laikov a nadštandardným prístupom profesionálov, ktorí svojou obetavosťou, efektivitou i vysokou kvalitou zásahu významne prispeli k záchrane ľudských životov, k ochrane zdravia a majetku.

Zdroj: prezident.sk

Podobný článek