Na funkci ve vedení rezignoval Petr Tomáš, nahradil jej Bc. Petr Kříž

07.12.2011

Na funkci ve vedení rezignoval Petr Tomáš, nahradil jej Bc. Petr Kříž

Během uplynulých deseti dnů došlo k několika změnám v celém širším vedení Komory záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky.

Dne 28. listopadu 2011 na svoji funkci člena předsednictva rezignoval pan Petr Tomáš.

Pro doplnění uvolněného místa jsme se tak museli dokumentačně vrátit k posledním volbám, které proběhly na IV. Sněmu KZ ZZS ČR na Hrubé Vodě dne 27.3.2009 a které jsou zaznamenány v delegáty schváleném usnesení.

Z výsledků voleb vyplynuly celkem tři možné varianty řešení, které vám zde vypíši v pořadí, které bylo nutné zachovat.

Varianta 1.
Ing. David Machálek rezignuje v kontrolní komisi a doplní předsednictvo a následně Bc.Petr Kříž doplní uvolněné místo v RKK (revizní a kontrolní komise).

Varianta 2.
Ing. David Machálek bude chtít zůstat v RKK a potom Mgr. Martin Spurný rezignuje v RKK a doplní předsednictvo a následně Bc. Petr Kříž doplní uvolněné místo v RKK.

Varianta 3.
Ing. David Machálek i Mgr. Martin Spurný budou chtít zůstat v RKK a proto Bc.Petr Kříž doplní uvolněné místo v předsednictvu.

Katarína Lukačinová, DiS. a Jan Veselý, DiS., kteří na IV. Sněmu KZ ZZS ČR také kandidovali do orgánů KZ ZZS ČR letos na vlastní žádost opustili členskou základnu komory, proto nemohou být v tomto procesu doplnění uvolněného místa v předsednictvu použiti.

Po setrvání Ing. Davida Machálka v RKK došlo na variantu 2., kdy Mgr. Martin Spurný rezignoval na funkci člena RKK a přijal uvolněné místo člena předsednictva.

Pan Bc. Petr Kříž se tak stal nejen novým členem RKK, ale i novým členem celého širšího vedení KZ ZZS OK.