Muž v Cetechovicích napadl záchranáře. Kousnutí, zhmožděná ruka a šerm nožem.

Muž v Cetechovicích napadl záchranáře. Kousnutí, zhmožděná ruka a šerm nožem.

V úterý v Cetechovicích na Kroměřížsku napadl pětatřicetiletý muž dva záchranáře Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje (ZZS ZK).

Kroměřížští kriminalisté dnes pachatele z Holešovska obvinili z trestných činů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Muži hrozí až pětileté vězení.

Podle informací ze ZZS ZK byl pachatel, kterému přitom přijeli záchranáři na pomoc, velmi agresivní. „Došlo k napadení posádky. Jednoho ze záchranářů muž kousl do ruky, druhý má zhmožděnou ruku,“ uvedl mluvčí ZZS ZK Petr Olšan. Zranění naštěstí nejsou natolik závažného charakteru, že by měla zanechat trvalé následky.

Nesmírně agresivní

Záchranná služba vyjela na místo poskytnout první pomoc člověku, který měl mít zdravotní potíže. Alespoň tak to na tísňové lince nahlásili pachatelovi spolubydlící z ubytovny. Na místě posádka zjistila, že muž je pod vlivem alkoholu. Což mu dozajista ještě více přidalo na kuráži.

„Náš lékař konstatoval, že muž byl nesmírně agresivní,“ dodal Olšan. Podle všeho měl muž záchranáře ohrožovat také nožem. Na místo byla tedy přivolána také policie. Tým kroměřížských kriminalistů ve středu vznesl obvinění ze spáchání dvou trestných činů.

„Záchranáři muže naložili do sanitky a poskytli mu prvotní ošetření. Když se však probral, začal být agresívní, fyzicky napadal osádku a křičel, že všechny podřeže a zabije. Poté z vozu utekl a běžel do kuchyňky na ubytovně, odkud si vzal dva nože,“ popisovala incident policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Vržený nůž

Muž se následně vrátil k sanitce, kde uviděl lékaře. Rozběhl se k němu se slovy, že ho zabije, že ho podřeže. Přitom držel v rukou nad hlavou nože.

„Doktor před ním začal utíkat a agresor ho chvíli pronásledoval. Poté po něm nože hodil s úmyslem ho zasáhnout. Útočník pak zavrávoral a upadl. Záchranáři toho hned využili a společně s lékařem ho drželi na zemi až do příjezdu policejní hlídky,“ pokračovala Kyšnerová.

Muž byl agresívní i před policisty a zdravotníkům stále vyhrožoval zabitím. „Agresora jsme zadrželi a vzhledem k jeho podnapilosti umístili na záchytku,“ potvrdila přítomnost omamných látek Simona Kyšnerová.

„Během středy kriminalisté zadrženého vyslechli a ještě dnes předloží spis s žádostí o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby na okresní státní zastupitelství. Muži za tuto trestnou činnost hrozí až pětileté vězení,“ dodala Kyšnerová.

Zdroj: kromerizskydenik.cz