Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Můj čas je pouhopouhé … Příští rok jde do televize seriál Sanitka 2

03.07.2012

Můj čas je pouhopouhé …    Příští rok jde do televize seriál Sanitka 2

Skončilo natáčení Sanitky 2,
na obrazovce se objeví příští rokPo deseti měsících skončilo natáčení seriálu Sanitka 2, který bude volně navazovat na veleúspěšný seriál z 80. let. Poslední klapka padla v pátek dopoledne v Praze. Na obrazovce České televize by se třináctidílný seriál měl objevit příští rok.

Příběhy postav, z nichž se některé, například doktor Jandera, objevily už v původním seriálu, napsal Ivan Hubač, syn scénáristy Jiřího Hubače. Ten byl autorem scénáře Sanitky z roku 1984.
Někdejší seriálové scény byly na svou dobu velmi akční, pro dnešní diváky už ale akce znamená něco jiného, než tehdy. V nových dílech se tak všechno odehrává mnohem rychleji. Havarují motorkáři, paraglidista či autobus plný lidí. „Bylo to hodně akční natáčení, pro produkci náročné. Za třicet let, co tuhle práci dělám, si nepamatuji, že by se někdy v televizi natáčelo tolik bouraček in natura jako právě do Sanitky 2,“ řekla vedoucí produkce Ilona Jirásková.

Výbuch v klubu

Nejnáročnější scénou bylo podle autorů točit výbuch v rockovém klubu a následnou záchrannou akci. Na scéně bylo 160 komparsistů a 140 členů štábu. "Štáb byl každý den namaskován a ležel v suti," popsala mluvčí ČT Michaela Fričová. Doplnila, že při natáčení byly zdemolovány dvě sanitky a vybuchlo jedno vozidlo BMW. Vše samozřejmě v souladu se scénářem.

Z původní Sanitky se v nových dílech objeví doktor Vojtěch Jandera (Jaromír Hanzlík), Janderova první manželka Eliška (Zlata Adamovská), Janderův bratr Jarda (Tomáš Juřička), Jardova manželka Alžběta (Ivana Andrlová), doktor Mádr (Petr Kostka), doktor Karlík (Svatopluk Skopal), Fanda Beznoska (Pavel Zedníček) a Korejs (Jiří Srstka).

Přibydou nové tváře. Dagmar Havlová ztvárnila primářku, Jiří Dvořák ředitele záchranné služby.

Zdroj + videoukázky: novinky.cz

Přidáno 5. 7. 2012

P. S. Na tomto videu můžete vidět malou ukázku z jiného seriálu o ZZS, která ukazuje možnosti ZZS na jízdním kole.

Sigmund
Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.