MUDr. Jiří Mašek bude od neděle 1.5. 2011 novým ředitelem ZZS KHK

MUDr. Jiří Mašek bude od neděle 1.5. 2011 novým ředitelem ZZS KHK

Novým šéfem královéhradecké záchranky
bude Jiří Mašek

Zdravotnickou záchrannou službu Královéhradeckého kraje povede od 1. května dosavadní zdravotnický náměstek této organizace Jiří Mašek. Ve funkci nahradí ředitele Ladislava Žabku. Dnes o tom na základě doporučení výběrové komise rozhodli krajští radní. ČTK o tom informoval mluvčí hejtmanství Imrich Dioszegi.

Výběrového řízení se zúčastnili tři kandidáti. „Všichni tři kandidáti působí na manažerských postech naší záchranné služby. Vedle dosavadního ředitele Ladislava Žabky a jeho náměstka Jiřího Maška se konkurzu zúčastnil také vedoucí náchodského střediska záchranné služby Libor Seneta,“ uvedla krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková.

Žabka stál v čele krajské záchranné služby od roku 2002, kdy ministr zdravotnictví Bohumil Fišer odvolal jeho předchůdce Jiřího Štětinu. Královéhradecká záchranná služba má své stanoviště ve 13 městech, v roce 2010 uvolnil kraj na její provoz 157 milionů korun. Nedávno provedený audit upozornil na to, že vedení záchranné služby koupilo zbytečně drahé vozy, podle auditorů existovalo také podezření na úmyslnou manipulaci se soutěží.

Zdroj: zdn.cz