MSK - Slavnostní otevření integrovaného výjezdového centra v Bílovci

17.04.2015

MSK - Slavnostní otevření integrovaného výjezdového centra v Bílovci

Slavnostní otevření integrovaného výjezdového centra v Bílovci

V pondělí, 13. 4. dopoledne, proběhlo slavnostní otevření integrovaného výjezdového centra v Bílovci na Novojičínsku. V objektu na ulici Boženy Němcové získali zázemí hasiči a také posádka rychlé zdravotnické pomoci ZZS MSK.

Záchranáři jsou v nových prostorách již zabydlení, protože jim začalo sloužit od ledna letošního roku.Dnešního slavnostního otevření se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Josef Babka, ředitel ZZS MSK MUDr. Roman Gřegoř, zástupci hasičského záchranného sboru a představitelé města Bílovec.

Výjezdová skupina na bíloveckém stanovišti nevznikla zcela nově, nýbrž transformací stávající výjezdové skupiny rychlé lékařské pomoci ve Fulneku. Lékař z této posádky byl přemístěn do nově zřízené výjezdové skupiny rychlé lékařské pomoci v mnohem flexibilnějším, tzv. setkávacím systému rendez-vous, která zůstává ve Fulneku. Stávající vozidlo i s nelékařskou částí personálu bylo přemístěno právě do Bílovce.

Ředitel zdravotnické záchranné služby Roman Gřegoř v této souvislosti uvedl:

„Tímto přesunem se nám podařilo zlepšit obslužnost především přilehlých obcí, jež byla na hranici limitu dostupnosti pozemními výjezdovými skupinami. Ale nejen to. Díky dostavbě všech exitů a přístupových komunikací byl zmíněným krokem získán také výhodnější přístup a nájezd na část dálnice D1. Můžeme tak mnohem efektivněji a rychleji zasahovat také u nehod na této páteřní komunikaci.“

Posádky vozidla rychlé zdravotnické pomoci ze stanoviště v Bílovci přitom mají od začátku ledna za sebou již více než tři sta událostí, ke kterým vyjížděly.

PhDr. Lukáš Humpl

Tiskový mluvčí ZZS MSK