Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Mladík si zavolal záchranku a pak zbil doktora, násilníka zadržela policie

16.02.2021

Mladík si zavolal záchranku a pak zbil doktora, násilníka zadržela policie

 

V pracovní neschopnosti skončil lékař ostravské záchranné služby, kterého po příjezdu k zásahu napadl agresivní mladík. Právě on si záchranku zavolal. Doktora začal bít ještě v době, kdy lékař seděl připoutaný v autě. Násilníka zadrželi policisté.

 

Případ se odehrál minulý týden ve čtvrtek. „Posádka byla napadena na místě, kam měla po zavolání na linku 155 přijet pomoci,“ popsal útok Lukáš Humpl, mluvčí moravskoslezských záchranářů.

„Agresor napadl lékaře těsně po příjezdu, ještě v době, kdy seděl ve vozidle připoutaný bezpečnostním pásem. Posádka musela odjet, na místo byli vysláni policisté. Lékař byl ambulantně ošetřen a nyní je v pracovní neschopnosti.“ 

Celý případ byl podivný už od samého začátku. Volající muž, který po záchranářích žádal pomoc, následně svou žádost odvolal. Výjezdová posádka už ale byla v době druhého telefonátu nedaleko popsaného místa, a tak tam pro jistotu dojela. 

„Muž se s lékařem, který se ptal, jestli skutečně nepotřebuje pomoc, normálně bavil, najednou jej ale začal bít,“ dodal mluvčí záchranářů. 

Přivolaní policisté útočníka zajistili. „Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání ublížení na zdraví a výtržnictví. Sazba může být až pět let, neboť šlo o útok na zdravotnický personál při výkonu zaměstnání,“ popsala možné dopady útoku policejní mluvčí Eva Michalíková.

Zkoušku na alkohol i drogy útočník odmítl

Podle zdravotníků mohl být agresor při útoku pod vlivem omamných látek. To se ale nepodařilo prokázat. „Muž odmítl orientační dechovou zkoušku na alkohol i test na přítomnost drog,“ dodala policejní mluvčí.

S podobnými případy se zdravotníci nesetkávají často. „Útoky s takovými následky jsou naštěstí spíše výjimkou, evidujeme je v jednotkách případů za rok,“ vysvětlil Lukáš Humpl. 

„To ale neznamená, že by se záchranáři s agresivitou pacientů i jiných osob při svých výjezdech nesetkávali. Často jde o různé vulgarismy a napadení slovního charakteru. Většinou se jim ale celou situaci podaří vyřešit hned na místě. Hlásí se většinou až fyzické inzultace,“ dodal mluvčí záchranné služby.

Autor: Darek Štalmach 

Zdroj + foto: idnes.cz

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.