KZ ZZS ČR se bude na Ministerstvu vnitra ČR podílet na projektu GIS BS

13.10.2014

KZ ZZS ČR se bude na Ministerstvu vnitra ČR podílet na projektu GIS BS

Geografické informační systémy pro bezpečnost státu

Ministerstvo vnitra České republiky oslovilo pro spolupráci naši Komoru záchranářů ZZS České republiky, abychom se s dalšími organizacemi podíleli na projektu „Geoinformatika jako nástroj pro podporu integrované činnosti bezpečnostních a záchranných složek státu.

Cílem výzkumného projektu je vypracování návrhu jednotné geoinformační platformy určené pro všechny bezpečnostní a záchranné složky státu, včetně definování a technických a technologických standardů, za účelem dosažení interoperability, integrace a nastavení pravidel správy prostorových dat z oblasti bezpečnosti sátu (vytváření, verifikace, sdílení, aktualizace, zpracování, vizualizace a interpretace).

Tato platforma by měla být zastřešující vrstvou, která si klade za cíl propojovat a integrovat subsystémy vznikající pro řešení potřeb jednotlivých dotčených složek a jejich dílčích infrastruktur. V rámci projektu se předpokládá vytvoření aplikačního modulu, obsahujícího nástroje na podporu rozhodování při řešení krizových situací.

Realizace projektu by měla probíhat do konce roku 2015. Na projektu se bude podílet Ministerstvo vnitra ČR, GŘ HZS, Policejní prezidium ČR, Generální štáb AČR, Ministerstvo spravedlnosti ČR, Ministerstvo financí ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR, AZZS ČR a Komory záchranářů ZZS ČR.

Za KZ ZZS ČR byli do pracovní skupiny výzkumného projektu nominováni Bc. Drahomír Sigmund, prezident KZ ZZS ČR a Bc. Denisa Fertö, členka předsednictva KZ ZZS ČR.