KZ ZZS ČR dohodla s Ochranou Obyvatel spolupráci na projektu BOKR

19.12.2011

KZ ZZS ČR dohodla s Ochranou Obyvatel spolupráci na projektu BOKR

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky se jako partner Ochrany obyvatel zapojila i do projektu BOKR - "Bezpečnost občanů a krizové řízení"

Hlavním cílem projektu BOKR - "Bezpečnost občanů a krizové řízení" je provést analýzu stávajících legislativních předpisů a opatření s dopadem na bezpečnost občanů. V rámci platné legislativy a ve skupině odborníků na danou problematiku poté navrhnout taková opatření či novelizace v oblastech, kde stávající normy nejsou v souladu či neplní očekávání.

Zaměření bude směrováno především na vztah krizového řízení obcí a centrální legislativy.

Hlavním výstupem projektu budou návrhy právních předpisů, norem, směrnic a předpisů nelegislativní povahy v oblasti krizového řízení, ochrany obyvatelstva, kritické infrastruktury a integrovaného záchranného systému.

Za zdravotnické záchranáře je odborným garantem viceprezident komory Bc. Radek Benda, kterého na webu BOKR naleznete v záložce lidi

Tuto spolupráci na projektu dohodli zhruba před měsícem přímo v Praze na společném jednání prezident komory záchranářů Bc. Drahomír Sigmund a viceprezident komory záchranářů Bc. Radek Benda za KZ ZZS ČR a za Ochranu obyvatel předseda správní rady Ing. Zdeněk Rathauský a jeho sekretář pan Karel Šimána.

www.bokr.info