Kryštůfek je plyšová hračka pro malé děti v podobě malého záchranáře

10.07.2011

Kryštůfek je plyšová hračka pro malé děti v podobě malého záchranáře

ZZS v Ostravě představí Kryštůfka

Posádky záchranné služby vyjíždějí na pomoc nejen dospělým pacientům, ale v mnoha případech také dětem. Právě pro děti bývá kontakt se záchranáři, ošetřování a transport na palubě sanitního vozu velmi stresující záležitostí.

Přinést malým pacientům alespoň trochu radosti, zabavit je a zmenšit jejich strach, to jsou hlavní myšlenky nového projektu. Pomáhat při tom bude plyšová hračka v podobě malého záchranáře, který bude k dispozici na palubách sanitních vozidel.

K projektu, jehož partnerem se stala společnost KAPITOL pojišťovací a finanční poradenství, a.s., se připojila většina záchranných služeb na území České republiky a dětským pacientům bude k dispozici několik tisíc plyšových kamarádů.

Celý projekt odstartuje v Ostravě, protože jeho myšlenka a velká část příprav vznikly právě v Moravskoslezském kraji. Nad projektem převzala patronát Asociace Zdravotnických záchranných služeb ČR.

Součástí slavnostní akce bude představení projektu, symbolické předání plyšových hraček pro Moravskoslezské záchranáře a krátká tisková konference, která proběhne v úterý 12. července 2011 v 11 hodin. Událost proběhne za přítomnosti ředitele ÚSZS MSK MUDr. Romana Gřegoře a člena představenstva Kapitolu Ing. Jiřího Klabana.

Tisková zpráva z 12.7.2011

PhDr. Lukáš Humpl