Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Krátký dotazník pro pracovníky zdravotnických záchranných služeb

08.03.2016

Krátký dotazník pro pracovníky zdravotnických záchranných služeb

 

 

Vážení kolegové a kolegyně,

 

prosíme Vás o pár minut Vašeho času k vyplnění krátkého dotazníku, určeného všem kategoriím pracovníků zdravotnických záchranných služeb ČR. K jeho sestavení nás přiměla potřeba ověřit si názor našich kolegů na postavení zdravotnické záchranné služby ve srovnání s ostatními složkami IZS. Všichni víme, že od ZZS se jednoznačně očekává přesná a bezchybná mravenčí práce. Naše pregraduální příprava je časově i obsahově nejnáročnější a nejinak je tomu i v rámci celoživotního vzdělávání. Přesto nebo právě proto jsme zdaleka nejvytíženější složkou IZS. Podílíme se na zajišťování vnitřní bezpečnosti státu, řešíme nejen standardní, ale i mimořádné situace. Jako svébytná komunita v rámci celé ČR ale, bohužel, existujeme pouze formálně. Možná, že i to je jeden z důvodů, proč stojíme skromně v pozadí, když nastane čas na pochvalu. A přesto, že všichni víme, že naše poslání je někde jinde, zkusme se společně zamyslet, jsme-li s tímto stavem úplně spokojeni. Jsme přesvědčeni, že se napříč jednotlivými kraji dokážeme sjednotit i bez centrálního vedení.

 

Za skupinu tiskových mluvčích ZZS Vám děkují

 

Ivo Novák, Lukáš Humpl a Petra Kafková.

 

Dotazník pro pracovníky zdravotnických záchranných služeb

Komentáře k článku
  • Martin Reagovat 08.03.2016
    Slavnostní uniformu klidně, jen ne verzi JČK. Její střih je hodně za opicema...
  • Jan Lasovský Reagovat 08.03.2016
    Reprezentační oděv by asi nebyl k zahození, ovšem nemyslím si že to je univerzální řešení pro zvýšení prestiže...
    Hasiči o sobě dají vědět s téměř každým výjezdem, ZZS posílá na veřejnost jen nejvážnější výjezdy. To ale není to hlavní, musíme se ale podívat co vidí veřejnost na naší práci v terénu - většina výjezdů ZZS je za zavřenými dveřmi doma, ale co je vidět na ulici? U HZS téměř vše, u ZZS svoz etyliků.
    Tak jak bychom chtěli získat větší prestiž, když není příliš vidět naše běžná práce, kdy Xkrát za službu vyjedeme k někomu domů... Místo toho kolikrát slyším, zase jste jeli na majáky zvedat nějakého alkáče co?

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.