Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Krásný sváteční příběh. Nejdelší výjezd záchranářů z Mariánských Lázní bude mít snad šťastný konec

24.12.2018

Krásný sváteční příběh. Nejdelší výjezd záchranářů z Mariánských Lázní bude mít snad šťastný konec

 

 

Na jednu z nočních služeb asi dlouhou dobu nezapomene záchranářka Svitlana společně s řidičem Rosťou. Tato dvojice tvořící výjezdovou skupinu RZP z výjezdové základny Mariánské Lázně byla vyslána v jednu hodinu ráno k staršímu muži udávajícímu nevolnost a slabost. Pro Svitlanu a Rosťu začal tak nejdelší výjezd v životě...

 

 

Při příchodu záchranářů do krásného bytu na pomoc čekal velmi milý, hodný a celkově zeslabený pán, který již tři dny nic nejedl. Při zjišťování všech důležitých náležitostí se dvojice dozvěděla o mnoha tragédiích stíhajících muže snad při každém dnu jeho života. Dotyčný muž v loňském roce přišel o svou dceru při automobilové havárii, během tohoto roku mu zemřela i jeho milovaná žena. Bohužel po dotyčné milující manželce zbyly dluhy, které musí platit nyní její muž, a krásný pejsek. Pejsek, který v době zásahu záchranářů měl v misce tvrdý chléb, a jehož páníček všechno jídlo dává jemu, protože je to jediné, co mu zbylo. 

Takovýto výjezd "zamává" opravdu s každým. Ačkoliv pán, který si mimochodem nikdy v životě nezavolal sanitku, a i při tomto volání měl velký problém si vůbec záchrannou službu zavolat, netrpěl žádnou vážnou chorobou, Svitlanu i Rosťu celý tento výjezd dost zamrzel. Ale jelikož tato dvojice je příkladem zaměstnanců záchranné služby mající svou práci jakožto poslání, rozhodli se, že tímto pro ně výjezd neskončí! 

Téměř okamžitě se rozhodli muži pomociyes. Dotyčnému muži z jeho renty zbývá jen pouhá tisícikoruna (!), proto moc nejí, vše dává svému čtyřnohému kamarádovi a snaží se nějak přežívat. Posádka se rozhodla, že zajede téměř ihned po výjezdu na benzínovou stanici. Rosťa muži zakoupil bagety, pro muže čtyřnohého parťáka sice nic neměli, ale i tak vzal řidič s obřím srdcem zapečené párky v bagetě, aby i pejsek měl co jíst. 

Po noční službě přišla na řadu záchranářka Svitlana. Ihned zajela do obchodu, aby dotyčnému muži nakoupila nějaké potraviny a věci denní potřeby. Navíc celé dopoledne obvolávala úředníky ze sociální správy, aby muži byla přidělena nějaká pomoc a zároveň se úředníci důkladně podívali na finanční situaci bezproblémového muže. Bohužel však sociální pracovnice bude muži přidělena až po těchto svátcích.

Inu žádný problém... Budeme mu nakupovat a pomáhat, řekla si tato dvojice andělů ze sanitky. Do konce roku tak Svitlana i Rostislav každý den dochází za mužem s nákupem případně mu pomáhají s tím, co je třeba udělat. Oba dva tak dokazují, že záchranná služba neléčí jen zdraví, ale když záchranáři chtějí, dokáží pomoci i duši. Dvojice pracující u ZZS Karlovarského kraje chtěla a odměnou pro ně je vždy téměř k slzám dojatý muž, který nyní poznává, jak lidé na sebe umí být velmi hodní a obětaví! 

Tento vánoční příběh tak dokazuje, že ne všichni lidé se před vánočními svátky musí honit za nákupy, dárky a mnohým dalším. Navíc ukazuje, jak jsou záchranáři skromní. Ačkoli vidí mnoho lidských tragédií, rozhodnou se pomoci těm, kterým je třeba i více, než jim udává ze zákona jejich práce. 

 

heartSvitlano a Rosťo - díky nás všech patří právě vám!heart

 

PS. Zkuste si vzpomenout i vy na ostatní a snažte se jakýmkoliv způsobem udělat alespoň jeden, dva dobré skutky za měsíc. Uvidíte, že se vám to následně vrátí. :-)

 

AKTUALIZACE

Krásné štědré ráno přeji všem. 

Společně se Svitlanou a Rosťou vám chceme poděkovat za to, jak reagujete na příběh o nejdelším výjezdu těchto záchranářů. Jen za pár hodin od zveřejnění článku se vás mnoho ozvalo s tím, že byste rádi také pomohli, sdílení článku jede opravdu "o106" a dosah článku se rovná téměř již sta tisícům uživatelům, což je moc super! 

Celý článek na jaktonevidimja.cz

 

Sigmund

 

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.