Krade se všechno, zabezpečovací zařízení drah i kabeláž od vozidel ZZS

30.03.2011

Krade se všechno, zabezpečovací zařízení drah i kabeláž od vozidel ZZS

Zloděj ukradl záchranářům nabíjecí kabely k sanitkám

Neznámý zloděj ukradl ve středu ráno nabíjecí kabely k sanitním vozům na jednom z výjezdových stanovišť pražské záchranné služby. Ty jsou přitom nezbytné pro fungování přístrojů v sanitkách

Záchranářům se podařilo kabely operativně nahradit, případ nyní vyšetřují pražští policisté. Událost se stala na stanovišti v ulici Dukelských hrdinů v Praze 7.

„Vzhledem k tomu, že funkčnost zdravotnických přístrojů v sanitách je na dobíjení závislá, došlo k ohrožení přednemocniční péče v této části Prahy. Kabely byly nahrazeny jinými, vzniklá škoda je ve výši do cca 10 tisíc korun,“ řekla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Vyšetřením celého případu se bude zabývat policie na základě podaného trestního oznámení.

Petr Nový, Novinky

Zdroj: novinky.cz