Komora záchranářů navázala podpisem společného memoranda spolupráci s Aplikací Záchranka

11.03.2024

Prezident Komory záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky (KZ ZZS ČR) Mgr. Radomír Vlk a ředitel Aplikace Záchranka Ing. Filip Maleňák podepsali MEMORANDUM – DOHODU O PARTNERSKÉ SPOLUPRÁCI.

KZ ZZS ČR v příštím roce oslaví 20. výročí od svého vzniku a Aplikace záchranka funguje už osm let. Bylo tedy na čase, aby i tyto dvě organizace navázaly bližší spolupráci, protože máme spoustu společných cílů. Komora, stejně jako Aplikace záchranka spolupracuje se všemi poskytovateli PNP, s A ZZS ČR a dalšími partnery. Aplikaci Záchranka má ve svém telefonu více jak 2,5 milionu obyvatel ČR a za dobu činnosti přes ni bylo uskutečněno přes 150 tisíc tísňových volání. Předpokladem vzájemné spolupráce je tak nejen vzájemná podpora a propagace, ale také práce na společných tématech pro zlepšování podmínek při zajištění poskytování PNP.

MEMORANDUM – DOHODU O PARTNERSKÉ SPOLUPRÁCI