Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Kolik budeme brát od ledna? Platové tabulky zdravotníků od ledna 2017 po zvýšení tarifních platů o 10 %

25.11.2016

Kolik budeme brát od ledna? Platové tabulky zdravotníků od ledna 2017 po zvýšení tarifních platů o 10 %

 

 

Zdravotníkům ve státním sektoru se dnem 1. ledna 2017 zvyšuje platový tarif o deset procent. Toto desetiprocentní navýšení by se mělo opakovat i v následujících dvou letech a mělo by zajistit vyšší motivaci zdravotnického personálu a zamezit odlivu lidí mimo tento segment.

 

 

Platová třída je zaměstnanci přiznána dle katalogu prací na základě nejtěžší potažmo nejsložitější vykonávané práce po něm požadované. Platový stupeň záleží na započitatelné praxi a nejvyšším dosaženém vzdělání. Na záchranných službách jsou řidiči vozidel ZZS zařazeni zpravidla do 7. platové třídy a všeobecné sestry se specializací a zdravotničtí záchranáři zpravidla do 10. a 11. platové třídy.

Kdo se nechce probírat všemi platovými tabulkami, pro toho jsem udělal základní "výcuc" jen těch platových tříd, které se nás na ZZS nejčastěji týkají. Zkrácenou verzi naleznete v TABULCE.

 

Všechny platové tabulky jsou k nahlédnutí v Nařízení vlády č. 316/2016 Sb. a pro zdravotnické pracovníky platí příloha č. 6, což jsou zaměstnanci uvedení v § 5 odst. 6

 

Sigmund

Komentáře k článku
  • zdena krasnecová Reagovat 04.03.2017
    n
  • Simona Čechová Reagovat 11.01.2018
    Dobrý den,mohu se zeptat,jak má byt zařazen řidič DZS po desetileté praxi na sanitě.Stále mu zaměstnavatel řadi do pl.tř.5.
    Děkuji a zdravím

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.