Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Karlovarský Svět záchranářů má obsazeno na dva roky dopředu

10.12.2016

Karlovarský Svět záchranářů má obsazeno na dva roky dopředu

 

 

Centrum zdraví a bezpečí - takzvaný Svět záchranářů v Karlových Varech má nebývalý úspěch. Zájem mají nyné i ostatní kraje, aby i u nich Svět záchranářů vyrostl. "Jsme pro ně inspirací a pomáháme jim v úplných začátcích na startu projektu," říká představitelka karlovarského projektu.

 

 

Centrum zdraví a bezpečí - takzvaný Svět záchranářů v Karlových Varech navštívily od jeho otevření v září 2015 přes tři desítky tisíc lidí. Unikátní interaktivní areál se věnuje školení dětí, dospělých i seniorů pro krizové situace a jeho praktické programy pro školy jsou nyní obsazené na dva roky dopředu. V tiskové zprávě o tom informovala PR manažerka asociace Záchranný kruh Daniela Rybářová.

"Naši lektoři proškolili skoro 16.000 dětí a přes 8000 dospělých. Naše tříhodinové výukové programy zaujaly žáky 339krát a proškolili jsme 91 škol. Ty byly především z Karlovarského kraje, ale výjimkou nebyly ani návštěvy z Prahy a okolí. Společně s žáky se ale také proškolili pedagogové a těch bylo přes tisícovku," uvedla Rybářová.

Svět záchranářů s moderním dopravním hřištěm a záchranářskou stezkou je otevřen i veřejnosti. Od svého otevření přivítal přes 10.000 návštěvníků.

Beznadějně vyprodané byly i dva turnusy příměstských letních táborů. Na rok 2017 proto zvažuje Svět záchranářů vypsání jednoho turnusu navíc. Zájem byl i o individuální školení například pro zaměstnance úřadů, programy pro domovy mládeže nebo skauty i cvičení pro samotné záchranáře. Senioři se mohou v areálu zapojit do takzvané Senior akademie s městskou policií.

"Co nás těší velmi, je zájem ostatních krajů, aby i u nich Svět záchranářů vyrostl. Jsme pro ně inspirací a pomáháme jim v úplných začátcích na startu projektu," doplnila Rybářová. Areál Světa záchranářů tvoří několik budov včetně improvizované nemocnice, policejní služebny nebo hasičské stanice. Návštěvníci si mohou v praxi vyzkoušet, jak se zachovat například při dopravní nehodě nebo požáru v bytě. Lektoři jsou nabíráni přímo z řad policistů, hasičů a zdravotníků.

Centrum zdraví a bezpečí vybudovalo město Karlovy Vary za podpory evropské dotace za 51 milionů korun, jeho provoz stojí ročně zhruba sedm milionů korun.

Zdroj: tribune.cz

 

Sigmund

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.