Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Kamera zachytila střet sanitky a auta na Brněnsku

09.06.2019

Kamera zachytila střet sanitky a auta na Brněnsku

 

 

Redakce Novinek má z dispozici videozáznam ze čtvrteční nehody sanitky a osobního auta v Modřicích na Brněnsku. Podle záběrů je možné, že osobní auto jelo na zelenou, zatímco houkající sanitka na červenou. I tak by jí však měl dát osobní vůz přednost. Při nehodě se zranili čtyři lidé.

 

VIDEO

 

Asi nejeli podle rychlostních limitů stanovených ZZS JMK Z aktuality 27..5. 2019 V Jihomoravském kraji musejí záchranky s majákem v běžných případech jezdit rychlostí platnou pro ostatní řidiče a ve vážnějších situacích ji mohou překročit maximálně o 30 kilometrů v hodině. Do křižovatek pak smějí podle nařízení najíždět jen dvacítkou v případech, kdy vjíždí-li do křižovatky z vedlejší silnice nebo do světelně řízené křižovatky na červenou. 

 

Video natočil řidič stojící v protisměru na červené. Z levé strany přijíždějí osobní auta na zelenou, když do křižovatky vjíždí houkající sanitka. Jedno auto jí dá přednost, druhý vůz ale jede dál. Sanitka do něj narazí a pak nabourá sloup veřejného osvětlení a semafor.

Policie nemá ke střetu žádné nové informace. „Zajistili jsme veškeré záznamy, nehodu vyšetřujeme a vyhodnocujeme její děj. Pak stanovíme, kdo je viníkem,“ řekl Novinkám mluvčí policie Bohumil Malášek.

Policie nemá ke střetu žádné nové informace. „Zajistili jsme veškeré záznamy, nehodu vyšetřujeme a vyhodnocujeme její děj. Pak stanovíme, kdo je viníkem,“ řekl Novinkám mluvčí policie Bohumil Malášek.

Podle zákona o silničním provozu mají jednotky záchranného systému na cestě k případům přednost v jízdě a ostatní auta musí houkajícím a blikajícím vozidlům záchranářů umožnit hladký průjezd.

Řidiči sanitek ale musí být rovněž podle paragrafů patřičně opatrní, aby neohrozili bezpečnost provozu na silnici.

Zdroj: novinky.cz

 

Sigmund

 

 

 

Komentáře k článku
 • Jan Pokorný Reagovat 17.06.2019
  Tak zatímco policie v Brně ještě nehodu neuzavřela, tak v Praze již soudní znalec, který nemůže nabídnout tendenční posudky.... již má o nehodě jasno viz článek na www. zachrannasluzba.cz
  https://zachrannasluzba.cz/dveste-v-meste-v-praxi/
  a v textu už ví dokonce, že řidič jel úmylsně nad 60... zajímavý přístup někoho kdo tak rád oponuje jiným, že vynáší soudy bez podkladů.... Aneb jako vždy káži vodu piji víno....

  Ať byla příčina jakákoliv, i kdyby to byla jasná chyba řidiče sanitky, jen to dokládá, že limity stejně žádnou ochranou před podobnou DN nejsou. Buďto je za volantem střelec nebo řidič a záchranka buďto má vnitřní mechanismy jak tyto lidi rozlišit nebo nemá a má místo toho jen stoh alibi pro vedení vyhlášek s efektem patrným na videu...

  Všem zúčastněným jen to dobré, konečně kdo jest bez chyby jako pan soudní znalec, nechť si háže kamenem....
  • Jan Žoha Reagovat 18.06.2019
   Tak (a)kumulátora funkcí, muže s kulatým razítkem a vševidoucího geroje MUDr. Fraňka je potřeba brát s rezervou.
   Jaksi se u něho rozvíjí jakýsi syndrom jedinečnosti a božstva (určitě bychom pro to našli i efkovou diagnózu), bo má v kapse to kulaté razítko.
   V každém svém příspěvku se ohání paragrafama a pak veřejně prohlásí, že by bylo dobré využít hochy v oranžových mundůrech k poskytování sociálních služeb, bo by jinak v mezičase mezi výjezdy mohli zapomenout, jak se startují vozidla nejlevnější taxislužby v ČR.
   A ještě si veřejně postesktne nad tím, že mu v zákoně 374/2011 vlastně chybí poskytování sociálních služeb a že by byl rád, kdybyby to tam bylo vryto božím písmem (tedy jeho písmem). Sice to v zákoně není, ale jezdí se na to. Tudíž je porušován zákon. Proč nezakročí?
   Takovou veřejnou degradaci a dehonestaci si poskoci přednemocniční péče, kteří svými čtvrthodinkami vydělávají na kumulátora funkcí, rozhodně nezaslouží.
   Dalším problémem je, že kumulátor funkcí a muž s kulatým razítkem MUDr. Franěk má nějak moc prostoru na stránkách komory. To Vám platí doménu? Vždyť z nás veřejně udělal zastrkávače klíčů do zapalování a totální idioty. Já jen doufám, že MUDr. Franěk, při své nekonečné zálibě v paragrafech, nezapomene léčit.
 • Butler Reagovat 24.08.2019
  Rozhodně vina řidiče ZZS.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.