Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Jak to dělají za mořem? Protokoly PNP Ambulance Service Austrálie

29.09.2013

Jak to dělají za mořem? Protokoly PNP Ambulance Service Austrálie

Protokoly PNP a léků - ACT Ambulance Service AustrálieDne 3. září 2013 jsem uveřejnil aktualitu, kde jsem zveřejnil „pomocné“ tabulky pro zdravotnické záchranáře, které vyrobil a k volnému šíření poskytl kolega zdravotnický záchranář Ctirad Novák.


V týdnu mi na mé vyžádání kolega Ctirad Novák zaslal odkaz na protokoly PNP a léků - ACT Ambulance Service Austrálie, který jsem stejně jako tabulky umístil na náš web do záložky DOKUMENTY, abyste je nemuseli složitě hledat na intranetu a mohli si je v klidu nastudovat a kdykoliv se materiálu pohodlně vrátit.

Určitě tam sami naleznete spoustu zajímavých informací a podnětů pro zlepšení naší práce a legislativy k poskytování PNP posádkami RZP. Jak píše kolega Novák, cituji: „… jako zajímavá věc je, že používají k analgezii Penthrox inhalačně. Místo I. V. přístupu a léků je možné analgezovat například zlomeniny. U nás se toto používalo dříve u porodů, ale pro nefrotoxicitu plodu to bylo zrušeno. Podle toho co jsem zjišťoval, nemá pro dospělého nefrotoxicitu větší než ostatní podobné látky. Byla by to nejlepší pomůcka pro záchranáře …“.

O protokolech ACT byla řeč v diskuzi na webu KZ ZZS ČR a protože mnozí z vás o tyto protokoly projevili zájem, domluvil jsem se kolegou Novákem a ten mi na ně poslal odkaz, abych jej mohl pro zájemce na webu komory zveřejnit.
Protokoly


Protokoly ACT

Protokoly ACT 2

Farmakologie ACT


Sigmund
Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.