Informace z jednání Pracovní skupiny pro nastavení systémových změn v odbornosti zdravotnický záchranář

22.06.2024

Dne 20. 6. 2024 se na půdě Ministerstva zdravotnictví České republiky uskutečnilo jednání Pracovní skupiny pro nastavení systémových změn v odbornosti zdravotnický záchranář. Jednání se zúčastnil za Komoru záchranářů ZZS ČR prezident PhDr. Mgr. Vladimír Husárek, MBA, LL.M..

V rámci jednání proběhlo velmi konstruktivní jednání, které si stanovilo krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé cíle, ke kterým by zdravotnické záchranářství mělo v příštích letech směřovat. Jednání probíhalo ve formě otevřené diskuse všech zúčastněných. Cíle nebo vize, které účastnici vydefinovali budou do příštího setkání pracovní skupiny analyzovány, tak aby s nimi bylo možné dále pracovat. V rámci jednání byl otevřen, ze strany hlavní sestry ČR Mgr. Alice Strnadové, MBA, bod povinné roční praxe pro zdravotnické záchranáře, který je dán zákonem 96/2004 Sb., o nelékařských zdravotnických povoláních. Pracovní skupina schválila kompromisní úpravu, kterou se bude zabývat dále Ministerstvo zdravotnictví ČR.

• Böhm Karel Reagovat 22.06.2024
    V podstatě jste nic nenapsali jaké kompromisní řešení praxe pro nové záchranáře? Lze více detailů? Tato zpráva je mírně řečeno o ničem. Nebo nelze tuto schůzku komunikovat více komunikovat z důvodu mlčenlivosti? Dekuji za odpověď
    • Vladimír Husárek Reagovat 23.06.2024
      Dobrý den, Ahoj, jelikož jde o změny, které bude dále rozpracovávat MZ ČR a bude probíhat legislativní proces, tak nejsme v tuto chvíli bohužel oprávněni poskytnout bližší informace. Jakmile to bude možné, tak vás samozřejmě budeme informovat. Děkujeme za zájem. S pozdravem, Vladimír Husárek