I v ČR jsou už lokality, kde se zásah ZZS neobejde bez asistence policie

28.05.2015

I v ČR jsou už lokality, kde se zásah ZZS neobejde bez asistence policie

Dav přihlížejících komplikoval práci záchranářů u kolapsu

Most - Zásah záchranářů u zkolabované ženy na Třídě Budovatelů u bloku 100 v pondělí v podvečer komplikoval dav přihlížejících. Jedna z místních Romek na ulici pravděpodobně zkolabovala a upadla na zem. Okamžitě se k ní seběhli příbuzní a známí z celého bloku. Další pak zásah sledovali z oken a balkónů domu. Jako první na místě zasahovaly hlídky mosteckých strážníků.

Prvotní informace, že se na ulici stal zločin, se naštěstí nepotvrdily. Přesto strážníci na místě vyčkali do příjezdu záchranné služby. Na místě se rázem totiž seběhlo několik desítek tamních obyvatel. "Jé, co ji fotíš? Televize je tu dřív, než záchranka. Už tu na ně čekáme hodinu a pořád nejedou," pokřikovala jedna z přihlížejících žen na našeho fotoreportéra.

Záchranka posléze ženu převezla do mostecké nemocnice. Někteří z přihlížejících, patrně někdo z rodiny, dokonce chtěli jet sanitkou s ní. Tomu však strážci zákona úspěšně zabránili.

Strážníci mostecké městské policie ale i státní policisté k podobným případům vyjíždějí stále častěji a asistují tak nejen zasahujícím záchranářům, ale v mnoha případech i hasičům. Jejich vozidla totiž mnohdy davy přihlížejících lidí obklopují sanitky nebo požární vozidla a komplikují tak záchranné práce.

Zdroj + VIDEO e-mostecko.cz

Podobný článek

Dráma pri prevoze pacienta zo Senca: Rodina sa napchala do sanitky a napadla záchranárku!