Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Havarovala sanitka ZZS v Chebu. Zraněny jsou cyklistka a chodkyně

25.07.2012

Havarovala sanitka ZZS v Chebu. Zraněny jsou cyklistka a chodkyně

Sanitka se v Chebu srazila s dodávkou,
ta smetla chodkyni a cyklistku
Ve středu po 10. hodině se stala dopravní nehoda sanitního vozidla a nákladní dodávky na křižovatce Evropské a Valdštejnovy v Chebu. Sanitka přitom jela se zapnutým majákem. Při nehodě došlo také ke zranění kolem projíždějící cyklistky a procházející chodkyně.

Na místě se srazilo vozidlo rychlé záchranné služby a menšího nákladního vozidla, které nedalo sanitce se zapnutými majáky přednost,“ uvedla mluvčí karlovarské krajské policie Andrea Kávová.

„Odmrštěné nákladní vozidlo zranilo chodkyni a cyklistku,“ pokračovala. „Těžce zraněnou cyklistku jsme transportovali vrtulníkem do plzeňské fakultní nemocnice,“ uvedla mluvčí karlovarské záchranky Barbora Silná. Žena utrpěla řadu poranění, zejména na hlavě.

„Zraněná chodkyně byla s podezřením na otřes mozku převezena na chirurgické oddělení chebské nemocnice,“ pokračovala mluvčí záchranky.

„Po návratu na základnu v důsledku stresu zkolaboval řidič sanitního vozidla,“ uvedla Silná, podle které v sanitním voze nebyl při nehodě nikdo zraněn. Bez zranění vyvázl rovněž řidič dodávky, který nehodu způsobil, když nedal v křižovatce přednost zasahující sanitce.

vor, PrávoZdroj: novinky.cz

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.