Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Hasiči – zdravotníci míří do výjezdu na záchranku

26.01.2024

Hasiči – zdravotníci míří do výjezdu na záchranku

Text i foto z externího zdroje:

 

 

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje spustila mimořádný projekt, jehož cílem je ještě větší vzájemná provázanost obou organizací při záchraně lidského života.

 

 

Na šest desítek hasičů – zdravotníků se v úterý a ve středu seznamovalo s profesionální první pomocí, zejména pak s resuscitací osob, s vybavením sanitních vozů, záchranářských batohů, s pomůckami a jejich ovládáním a podobně. To vše zatím v teple v zázemí zlínských záchranářů. Od února čeká každého takového hasiče stáž přímo s výjezdovými skupinami.

„Podobné stáže u nás mívají i příslušníci Policie České republiky a dost se nám osvědčily. Jednak obě složky IZS lépe pochopí systém naší práce, jednak je to příležitost, jak naše profesionální vztahy posunout do ještě přátelštější roviny,“ uvedla vedoucí Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS Zlínského kraje Dana Polášková.

„Stáže na záchrance příslušníci HZS ZLK se specializací hasič – zdravotník absolvují jako doporučenou součást odborné přípravy. Právě hasičští zdravotníci při společných zásazích v praxi nejčastěji spolupracují se zdravotnickými záchranáři a případně také poskytují první pomoc zraněným osobám do příjezdu ZZS. Tyto stáže jsou tak velmi přínosné jednak z pohledu rozšíření jejich teoretických i praktických znalostí a dovedností, tak rovněž z důvodu efektivnější spolupráce mezi složkami IZS na místě zásahu,“ uvedl Tomáš Bártek, specialista v oblasti IZS Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Šedesátka hasičů bude od února sloužit 12hodinové denní směny společně se záchranářským týmem, a to v oblasti, kde mají svou domovskou hasičskou stanici.

Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková, tisková mluvčí ZZS ZK

 

Zdroj + další fotodokumentace: ZZS ZK

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.