First Aid Blanket - Deka prvej pomoci pomôže zachrániť život aj keď neviete ako na to

27.08.2016

Viete podať prvú pomoc? Aj keď by tento súbor opatrení mal ovládať každý človek, v skutočnosti ich pozná len málokto. Každý z nás tuší, ako sa to robí, no v realite je väčšinou všetko celkom inak. Táto neobyčajne praktická deka vznikla práve kvôli tomu, aby kompenzovala riadne školenie prvej pomoci.

Volá sa First Aid Blanket, teda Deka prvej pomoci. Nápad vznikol na čínskej univerzite Zhejiang University a dizajn dokonca získal prestížne prestížne ocenenie Red Dot Award.

Deka je navrhnutá špeciálne pre prípad utopenia. Ľudia by si ju teda so sebou mali bežne nosiť počas výletov k vode a mať ju poruke v prípade potreby. Odblokovanie dýchacích ciest, kontrola krvného obehu alebo kardiopulmonálna resuscitácia.. deka je plná užitočných informácií a návodov. Pokyny sú jasne vyznačené.

Zdroj: doba.sk

• Lucie Plachá Reagovat 27.08.2016
    No tak úplně bez vtipu to není. Možná na jachtách, mezi potápěči a jinými vodními sportovci si deka své kupce najde. Ovšem platí stále to samé, kde není žádné povědomí, vůle, akceschopnost a duchapřítomnost, tam hračky nepomohou. Je to prostě jen obrázková deka, která může pomoci uklidnit se.
    Z praktického hlediska se mi pak moc nezdá ta otočná klopa pro stlačování hrudníku. Koukají z ní spíš komplikace, už kvůli odlišnostem v konstituci lidí, také bych se bála, že se bude posouvat a masáž tak ztratí na účinnosti.
  • Jan Pokorný Reagovat 03.09.2016
    OMG todle i ta tílka s anamnézou, náramky, přívěsky a co já vím, kterými dalšími blbinami nás ještě komerční kšeftaři překvapí, má jedinný výsledek - oddálení zahájení masáže. Místo KPR si budeme polohovat na deku, číst si piktogrami, studovat anamnézu na tričku..... Buďto mám základ nebo ne a u NZO není čas studovat cokoliv! raději masáž na 60% než podle návodu za 5 minut na 100%. Každej zavolá na tísňovou linku tam ení problém nevědoucí nechat navést. TANR má výsledky ! todle nese jen peníze prodejcům, reálně ale spíš uškodí... Koho by to trápilo, třeba taky výrobce pošle něco na nějaký fond, aby se našel nějaký naivka ze ZS, co to díky tomu zpropaguje... Navíc laik si to koupí s tím, že přece se to teď nebudu učit, až to budu potřebovat, mám to přece na dece, stejně bych to do tý doby zapoměl a bůh ví jestli vůbec někdy to využiju... jenže to už bude pozdě... Tak hlavně že jsme v poznání dospěli k tomu, že hmatat puls nemá cenu učit laiky, protože to zdržuje tak teď jim budeme podsouvat, že bez deky, tílka s anamnézou zachránit člověka ani snad nejde....
  • Petr KRÁSNÝ Reagovat 25.09.2016
    Dobrý den,
    DEKA PRVNÍ POMOCI je určitě zajímavý produkt, jen KDE ji koupit? Na internetu jsem bohužel nic nenašel. Prosím, můžete mi napsat kontakt na zahraničního dodavatele, případně na nějakého Českého nebo Slovenského distributora?

Děkuji.

Petr KRÁSNÝ