Dvě nemilé, ale víceméně kuriózní příhody posádek ZZS z minulých dní

13.08.2015

Dvě nemilé, ale víceméně kuriózní příhody posádek ZZS z minulých dní

Sršni za jízdy paralyzovali sanitku, pomoct museli hasiči

Nečekaný problém musela v úterý večer řešit posádka záchranné služby na Kladensku. Do auta za jízdy vlétli sršni. Řidič pohotově zastavil a zavolal hasiče, kteří se o hmyz postarali.

Sanitka asociace samaritánů v úterý kolem 22. hodiny převážela podle informací redakce pacientku do nemocnice, když poblíž Zlonice střešním oknem vlétlo zhruba deset sršňů do auta.

„Záchranáři se zachovali duchaplně. Zastavili, odvezli pacientku na lehátku do bezpečné vzdálenosti od sanity a přivolali hasiče,“ řekl Novinkám inspektor provozu Záchranné služby Asociace samaritánů ČR Radek Benda.

Hasiči všechny sršně pochytali a záchranáři mohli pokračovat v cestě. Nikomu se nic nestalo.

Zdroj: novinky.cz

Sanitka jela pro zraněného a opilého řidiče, ale sama se srazila s lékařovým autem

Opilý řidič skútru (31) havaroval v neděli krátce po půl páté odpoledne v Lučanech nad Nisou na Jablonecku. Bohužel kvůli němu krátce na to havarovala i dvě vozidla zdravotnické záchranné služby, jejichž posádky vyrazily na pomoc zraněnému.

„Řidič skútru jel ve směru od místního koupaliště po účelové komunikaci směrem do Lučan nad Nisou, přičemž zavadil pravou stranou o levé zpětné zrcátko u pravé strany zaparkovaného vozidla BMW. Následkem střetu upadl na zem, přičemž utrpěl lehké zranění,“ uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová s tím, že orientační dechová zkouška ukázala, že se řidič zřejmě na místním koupališti před jízdou značně posilnil alkoholem. Muž nadýchal 2,8 promile, při opakované zkoušce dokonce 2,9 promile.

Foto Ilona Maškova/Facebook

„Na místo nehody vyjel lékař zdravotnické záchranné služby se Škodou Octavia společně s osádkou sanity vozidla VW Transporter. Obě vozidla jela v opačném směru, tedy od Lučan nad Nisou směrem ke koupališti. Do cíle však vozidla nedojela, neboť došlo k dopravní nehodě, při které se obě vozidla mezi sebou střetla,“ pokračovala mluvčí a vysvětlila, že řidič oktávky musel náhle zareagovat na situaci v provozu vzniklou před ním a vozidlo prudce zabrzdit a zastavit. Jeho kolega v sanitě však už nedobrzdil a narazil do něj.

„Snažil se střetu vyhnout, proto strhl volant doleva. Zde však najel na břeh a přetočil se na pravý bok a ke střetu s octavií i přesto došlo. Tato nehoda se obešla bez zranění, vyžádala si však předběžnou škodu 150 tisíc korun. Alkohol vyloučili policisté u obou řidičů orientačními dechovými zkouškami,“ dodala Šrýtrová.

Prorazil tabuli

Ke kuriózní nehodě, naštěstí bez tragických důsledků, došlo o víkendu také v Turnově, přímo na jedné ze zdejších benzínových čerpadel. Havárie na benzínové pumpě je totiž nebezpečná sama o sobě, natož v době zvýšeného nebezpečí požárů vlivem stávajícího sucha. Auto zde narazilo do světelné tabule.

Hasiči pomáhali při vyndávání zraněné spolujezdkyně z vozidla, provedli protipožární opatření, stojan byl odpojen od elektřiny a nakonec pomocí navijáku cisterny vyprostili vůz ven.

Ludmila Žlábková, Právo

Zdroj: novinky.cz