Druhý ročník Mistrovství řidičů záchranných služeb vyhrál tým ze ZZS Olomouckého kraje

18.09.2023

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje v sobotu 16. 9. 2023 ve spolupráci s Autoklubem České republiky a s podporou Fondu zábrany škod a AK Rallye Zlín v AČR, uspořádala v Otrokovicích v areálu firmy Continental Barum, druhý ročník Mistrovství řidičů záchranných služeb, kterého se s krajskými sanitními vozidly účastnili řidiči ZZS ze všech 14 krajských zdravotnických záchranných služeb České republiky.

Soutěžilo se v těchto disciplínách:

• Test z pravidel silničního provozu zaměřeného zejména na otázky řízení vozidel s právem přednosti v jízdě.
  • Jízda na přesnost ve vlastních sanitních vozidlech, se kterými řidiči na závod přijeli z domovských ZZS.
  • Slalom na zkušební dráze firmy Continental Barum ve vozidle Opel Corsa zapůjčeném od společnosti Mikona Auto
  • Výměna pneumatiky

Bylo překvapivé, že soutěž v obou kategoriích (družstva a jednotlivci) ovládli borci z Moravy, kteří na bedně nepřenechali ani jedno místo pro kolegy z Čech. Protože si ale obdiv za odvahu poměřit své síly zasloužili všichni závodníci, tak při závěrečném ceremoniálu obdrželi medaile i ostatní závodníci, jako poděkování nejen za účast, ale i za velmi náročnou práci, kterou na svých záchrankách při plnění si svých pracovních povinností odvádí.

V kategorii družstev dominoval tým ZZS Olomouckého kraje ve složení Ivan Horák z ÚO Prostějov a Jiří Mikiska z ÚO Olomouc, když v jednotlivcích skončil první jmenovaný na druhém místě za kolegou z pořádající ZZS ZK a druhý jmenovaný se umístil na místě šestém.

vlevo Jiří Mikiska (6) a vpravo Ivan Horák (2)

Kategorie družstev:

1. místo ZZS Olomouckého kraje
  2. místo ZZS Zlínského kraje
  3. místo ZZS Jihomoravského kraje

Kategorie jednotlivců:

1. místo Jan Kojecký ze ZZS Zlínského kraje, ÚO Uherské Hradiště
  2. místo Ivan Horák ze ZZS Olomouckého kraje, ÚO Prostějov
  3. místo Martin Hubálek ze ZZS Moravskoslezského kraje

Pořadatelům patří bezesporu velké poděkování, protože připravit a zorganizovat celou soutěž vyžadovalo zcela jistě mnoho času, zkušeností a spolupráce s partnery.