Dřívější důchod pro záchranáře opět neprošel. Záznam TK z PS PČR, kde byl i Mgr. Radomír Vlk

14.07.2022

Z FB KZ ZZS ČR:

Záznam TK z PS PČR, kde byl přítomen i prezident KZ ZZS ČR Mgr. Radomír Vlk

Včera 13. 7. 2022 se prezident KZ ZZS ČR účastnil projednávání důchodového zákona v PS PČR, kde měla být mimo jiné napravena technická chyba zákona o dřívějším odchodu členů IZS do důchodu.

Chyba napravena nebyla, pozměňovací návrh nepodpořili poslanci vládní koalice. Bohužel. Místo toho připravuje Jurečkovo MPSV novelu, která není pro záchranáře tak vstřícná. Původní návrh umožňoval záchranářům po 20 letech práce na ZZS odejít do důchodů až o 5 let dříve a to bez jakýchkoliv sankcí. MPSV však připravuje variantu, kdy bude možné odejít dříve jen o 2 roky. O 5 let dříve by bylo možné odejít až po 50 letech práce na ZZS!

Blíže viz přiložený záznam z tiskové konference.

Čti také: Sněmovnou neprošel návrh na úpravu zákona, který umožňuje předdůchod pro zdravotnické záchranáře