Dopravní nehoda RZP na Vysočině. Velmi těžce se zranil řidič sanitky

27.07.2014

Dopravní nehoda RZP na Vysočině. Velmi těžce se zranil řidič sanitky

Pro řidiče sanitky po nehodě

musel letět vrtulník

foto HZS Vysočina

Těžkým zraněním řidiče záchranářské sanity skončila dopravní nehoda, která v neděli hodinu před polednem uzavřela silnici mezi Dráchovem a Kamenicí nad Lipou na Vysočině. Silnice je stále neprůjezdná.

Jak informoval policejní mluvčí Martin Dušek, ze zatím neobjasněných příčin došlo k čelní srážce osobního vozu Renault, řízeného 21letou řidičkou, a vozem záchranky, který jel ve směru od Kamenice.

„Po střetu obě vozidla dále narazila do stromu vedle komunikace,“ doplnil policista.
Sanita v okamžiku nehody nepřepravovala pacienty, kromě 56letého řidiče v ní jel ještě jeden člen posádky, který zraněn nebyl.

Vážně zraněného šoféra ale musel vrtulník transportovat do brněnské nemocnice. Policisté u něj s ohledem na zdravotní stav nemohli provést dechovou zkoušku a nařídili odběr krve. Řidička, která cestovala sama, skončila se zraněním v nemocnici v Pelhřimově. Její dechová zkouška přinesla negativní výsledek. Vyšetřování nehody stále probíhá.

Vážnou nehodu na venkovské silnici vyšetřovali policisté z Vysočiny i v sobotu u Golčova Jeníkova. Po třetí hodině odpoledne tam zahynul 39letý motocyklista na stroji Kawasaki, který si před křižovatkou částečně najel do protisměru a čelně se srazil s nákladním vozem MAN s přívěsem.

Na nákladním autě, jehož 42letý řidič byl střízlivý, vyčíslili policisté škodu na 100 tisíc korun, na motocyklu na 50 tisíc korun. I u této nehody se okolnosti doposud zjišťují.

pch

Zdroj: novinky.cz