Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Dopravní nehoda RLP z Olomouce u Přerova se dvěmi těžkými zraněními

24.10.2013

Dopravní nehoda RLP z Olomouce u Přerova se dvěmi těžkými zraněními

Superb vrazil do sanitky s pacientem, v protisměru se vyhýbal koloněTěžkými zraněními a škodou za více než tři sta tisíc korun skončila ve středu nehoda Škody Superb, jejíž řidič v Přerově v protisměru narazil do sanitky převážející pacienta. Do jejího pruhu se dostal, když se ve vysoké rychlosti vyhýbal koloně dalších vozů.

První výsledky vyšetřování ukazují, že se jednačtyřicetiletý řidič Škody Superb ve středu před třetí hodinou odpoledne v protisměru ocitl kvůli vysoké rychlosti svého vozu. V jeho pruhu se totiž v Přerově v Olomoucké ulici, vytvořila kolona. Hrozilo, že by narazil do auta, které pomalu jelo před ním.

"Na vzniklou situaci reagoval tím, že přejel do protisměru, kde právě projíždělo vozidlo rychlé lékařské pomoci se zapnutým světelným a zvukovým výstražným zařízením převážející pacienta," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Superb pravou boční částí narazil do sanitky. Náraz ho odhodil do příkopu, kde se převrátil na střechu.

"Došlo ke středně těžkému zranění řidiče Škody Superb a středně těžkému zranění jeho jednačtyřicetileté spolujezdkyně. Ta se dle lékařské zprávy bude léčit nejméně čtyři týdny. Lehké zranění utrpěl i lékař ze sanitního vozu. Ke zranění převáženého pacienta nedošlo," doplnila mluvčí.

Její kolegové už při dechové zkoušce zjistili, že ani jeden z řidičů nabouraných aut nesedl za volant opilý. Škoda přesáhla tři sta tisíc korun.

"Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Trestní zákoník zde stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedla Urbánková.


Autor: mip


Zdroj: idnes.cz

FOTOGALERIE deník.cz
Související články

Srážka superbu se sanitkou u Kokor. Tři lidé zraněni, auto na střeše

U Přerova se střetla záchranná služba s osobním autem

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.