Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Domácí porod u Prahy skončil tragicky. Kolik novorozenců ještě musí zemřít, než ...?

20.03.2019

Domácí porod u Prahy skončil tragicky. Kolik novorozenců ještě musí zemřít, než ...?

 

Úmrtí dítěte při domácím porodu vyšetřuje policie ve Středočeském kraji. Na případ upozornil na sociální síti jeden ze záchranářů, který tam zasahoval. Policie ani záchranáři ale nechtějí událost komentovat, pouze ji potvrdili.

Čtěte také: 

Domácí porody. Záchranka má zachraňovat pacienty, ne porodní báby!

K domácímu porodu ani za milion, tvrdí porodník profesor MUDr. Antonín Doležal DrSc. po půlstoletí praxe

 

Dítě zemřelo v sobotu ráno v Praze-západ. Na případ upozornil server tn.cz, který zveřejnil tweety záchranáře Daniela, jenž u případu zasahoval.

„Lidi, vy...rte se na domácí porody! Já fakt nechci jezdit na zbytečně mrtvé děti!!! Brečet až o samotě v sanitce,” uvedl záchranář na síti. Jeho tweet i s následující diskuzí byl ale po nějaké době smazán.

Záchranná služba zásah potvrdila. „Mohu potvrdit, že jsme k takové události vyjížděli, ale kvůli citlivosti případu se nebudeme dále vyjadřovat,“ řekla Novinkám mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Policie událost vyšetřuje. „Mohu potvrdit, že jsme v sobotu byli přivoláni k úmrtí novorozence, kterým se nyní kolegové zabývají. Více informací ale nebudeme zveřejňovat,“ doplnila mluvčí policie Marcela Pučelíková.

Zdroj: novinky.cz

Související článek: Další zpackaný domácí porod: Záchranáře zdrtila smrt miminka

 

Sigmund

 

 

Komentáře k článku
  • SLAVOMÍR JANKOVIČ Reagovat 20.03.2019
    Je hrozné když umře kdokoli a je strašné když umře malé miminko,nejstrašnější kvůli lidské hlouposti , nezodpovědnosti.Někteří nemají odpovědnost vůči samy sobě ,tak nemůžou mít odpovědnost ani vůči jinému životu. Taky díky novým informačním technologiím a šířením nesmyslů a zavádějících trendů. Měly by se všichni co plánují rodinu zamyslet nad tím jestli mají v sobě dost odpovědnosti a lásky a dokázali ji taky odevzdat.Číže počínaje prvním dnem od početí se chovat tak abychom neohrozily sebe, ani ty které milujeme a čekáme jejich příchod.Musíme jim dát vše , tu největší lásku,péči a ochranu. Nesmíme hazardovat a ohrožovat nikoho a ne ještě ty co jsou tak slaboučký a nemůžou se bránit,ani si nijak pomoct.Ani suprzáchranář, anebo suprlékař ,co na to léta studují a jsou připraveni, si nedovolí, ani kdyby to byly jejich miminka rodit samy doma bez kolegů z týmu a vybaveného sálu ,kde máte všechno po ruce,kdyby se cokoliv zkomplikovalo. Můžete zabránit jakémukoliv riziku. Rizika jsou možné u každého porodu i u toho nejideálnějšího . Proto je nezbytné rodit v nemocnici, kde je tým připravený na všechno.Je tam i anesteziolog ,v případě nutnosti provést císařský Řez.Jsou tam maximální podmínky a připravenost . Musíme si uvědomit, že neodpovídáme jen sami za sebe. Lidi prosím,, rozsviťte si" přečtěte si pár odborných článků z medicínské oblasti a neškoďte mimikám ani nikomu .Nenechte se ovlivňovat šarlatánskými fámami, anebo nějakými sektářskými bludy. Pamatujte ,že život je nejposvátnější věc a děkujme za ten dar a chraňme ho./ PS:internet je dobrá věc ale čtěte hlavně odborné publikace a ne zavádějící informace, které vám můžou zničit život. spousta věcí se tváří jakoby ,,seriozní,, .můžete mít vlastí názor ale vždy než si ho utvrdíte ,nejdřív si to ověřte u odborníků/ Chraňte ten krásný dar. S.J.
  • Jan Žoha Reagovat 21.03.2019
    Koukám...Maslowova pyramida potřeb je naplněna, a tak znuděné lidstvo vymýšlí chujoviny, kterými se dobrovlně zlikvidovat a prim v tom hrají batikované lesany, biomatky se třemi pohlavími a genderově vyvážená individua opět v akci. Co na to jejich ombudsmanka s nevyslovitelným přijmením? Ať si doma rodí, ať si doma žerou placenty, ať si dítě třísní krví podříznutého osla za úplňku, protože jen to je záruka životního úspěchu potomka. Ať si děti neočkují, ale ať za to nesou plnou odpovědnost. Jsem si jist, že matka jednala v dobré víře a dítěti nechtěla ublížit. Dula možná také jednala v dobré víře, ale dula je již kvalifikovaným odborníkem a měla by vědět, že i u potencionálně nekomplikovaného porodu mohou nastat situace, které je potřeba řešit urgentně a u kterých se zapotí i zkušený porodník s všemožným i nemožným vybavením za zádelí. Dula také jistě ví, že ZZS není, ve většině případů, schopna řešit komplikace porodu jinak, než transportem do ZZS. Ono s porodnickým balíčkem a oxytocinem mnoho neuděláte. O zkušenostech s porody nemluvě. Do doby, než legislativa jasně neurčí, kdo za takovou prasárnu nese odpovědnost, tak ať si jdou rodit do lesů a nedelegují odpovědnost na ZZS. Jsou jen dvě řěšení této situace - platná legislativa a rozprášení serveru "modrý koník", kde je líheň těchto...lesních víl.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.