Děti se specifickými potřebami navštívily záchranáře na základně v Novém Jičíně

27.05.2017

Děti se specifickými potřebami navštívily záchranáře na základně v Novém Jičíně

V pondělí 22. května navštívily novojičínské záchranáře na jejich výjezdové základně děti se specifickými potřebami.

Pětačtyřicet školáků i s pedagogickým dozorem si pozorně prohlédlo vybavení sanitního vozidla zdravotnické záchranné služby. Děti se živě zapojovaly do diskuse o poskytování první pomoci a zajímaly se také o práci záchranářů.

Pracovníci ZZS MSK se do edukačních a vzdělávacích aktivit zaměřených na děti zapojují nejen u příležitosti velkých veřejných akcí, jako jsou Dny NATO, Den policie na ostravském hradě, při preventivních akcích ve spolupráci s Nadačním fondem Kryštůfek, nebo jako v uplynulém týdnu při Dni otevřených dveří. Ke zvyšování informovanosti a povědomí o důležitosti první pomoci využívají také exkurze dětí z různých typů a úrovní škol.

PhDr. Lukáš Humpl

Tiskový mluvčí ZZS MSK