Dar od společnosti Energetický a průmyslový holding a.s., který obdržela ZZS MSK , pomůže ochránit záchranáře před VNN

08.06.2020

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje obdržela dar, který přispěje k ochraně záchranářů, zasahujících u infekčních pacientů.

Ředitel ZZS MSK převzal od zástupců společnosti Energetický a průmyslový holding a.s. osm sad přetlakových systémů určených pro ochranu dýchacích cest zasahujících záchranářů. Celková hodnota osmi sad těchto pomůcek přitom činí více než 232.000,-

Soupravy se skládají z filtroventilační jednotky, obličejové kukly a dalších komponent.

Systémy osobní ochrany, které záchranáři převzali, budou posádkami zdravotnické záchranné služby využívány při ošetřování a transportech pacientů s vysoce infekčními chorobami. Přispějí k bezpečnějšímu poskytování přednemocniční neodkladné péče a zajištění kvalitní pomoci těmto nemocným.

Zdroj: ZZS MSK