Dalších pět záchranářů z velké řady čekajících asi získá práci ve Skutči

26.06.2012

Dalších pět záchranářů z velké řady čekajících asi získá práci ve Skutči

Ve Skutči na Chrudimsku bude stanoviště rychlé záchranné služby

V pětitisícové Skutči na Chrudimsku vznikne nové stanoviště rychlé záchranné služby; finance poskytne kraj, Rozšíření sítě stanovišť si vymohla skutečská radnice, neboť do některých obcí v okolí se sanitka, zvláště v zimním období, nemohla dostat včas. Opozice záměr kritizuje.

V pětitisícové Skutči na Chrudimsku vznikne nové stanoviště rychlé záchranné služby. Zastupitelé kraje ve čtvrtek schválili, že na její budovu uvolní z rozpočtu 3,25 milionu korun.

Objekt Skuteč vybuduje za čtyři miliony korun na svých pozemcích u obchvatu města. Kraj jej pak za 3,25 milionu korun odkoupí, pozemky získá bezplatně. Na nákladech se budou zčásti podílet i některé sousední obce. Provoz záchranky bude na bedrech kraje. Zpočátku by měla fungovat 12 hodin denně.

Právě provozní náklady, které se odhadují na 1,5 milionu korun ročně, dnes kritizovala opozice. "Záchranka bude plně využita jen dva měsíce v roce, v ostatním období bude její provoz ztrátový," řekl zastupitel ODS Josef Janeček.

Podle krajského radního pro zdravotnictví Martina Netolického (ČSSD) však hejtmanství musí dodržovat své zákonné povinnosti. "Musíme splnit dojezdový limit 20 minut, v některých obcích na Skutečsku jsme toho nebyli schopni," uvedl Netolický.

Záchranka má nyní v Pardubickém kraji 25 posádek na 15 místech. Podle ředitele Zdravotnické záchranné služby Pavla Svobody odpovídá jejich rozmístění hustotě populace.

ČTK

Zdroj: tribuden.cz