Další nové stanoviště RZP

01.10.2007

.

Místo finančního úřadu stanoviště záchranářů

MANĚTÍN: Od začátku září slouží obyvatelům severního Plzeňska nové výjezdové stanoviště záchranné služby. To bylo třetího září otevřeno v Manětíně. Otevřeli ho zástupci Plzeňského kraje, který záchrannou službu v regionu provozuje. V kraji je tak nyní dvacet výjezdových míst, nová zřejmě již vznikat nebudou.

01.10.2007 Aktualizováno 01.10.2007 07:06:15

Oblast Manětínska byla poslední v kraji, kde byl problém s dodržením zákonem stanoveného patnáctiminutového dojezdového času záchranné služby. Stanoviště vzniklo v objektu kde dříve fungoval finanční úřad. Vstříc potřebám záchranářům vyšel Manětín, který prostory nabídl za symbolické nájemné.

Na severním Manětínsku jsou nyní tři výjezdová stanoviště sanitek. Kromě Manětína ještě v Kralovicích a v plzeňské lidické ulici. V Manětíně působí posádka bez lékaře s vyškoleným středním zdravotnickým personálem. Lékař přijede v případě nutnosti ze sousedních výjezdových míst.

Plzeňský kraj se chce do budoucna spíš než na budování nových stanovišť zaměřit na vytvoření dobrých podmínek a zázemí pro záchrannou službu. Těšit se tak například mohou v Tachově a Stříbře, kde by se mohli záchranáři v dohledné době přestěhovat do vlastních prostor.

Plzeňský kraj bude také zvažovat, jak bude v budoucnu fungovat záchranná služba v Železné Rudě. Otázkou zůstává, zda bude provoz celoroční nebo jen v zimní sezóně. V současnosti funguje v zimně, kdy mají záchranáři z Klatov a Nýrska problém včas dojet při špatné sjízdnosti silnic, zejména k úrazům lyžařů.

Zdroj : katastrofy.com