Cvičení členů Týmu pro specializované činnosti

Cvičení členů Týmu pro specializované činnosti

Text i foto z externího zdroje:

V pátek 22. března se na základně Integrovaného výjezdového centra v Ostravě - Jih konalo cvičení více než dvou desítek členů Týmu pro specializované činnosti ZZS MSK.

Aktivita zahrnovala úvodní teoretickou přípravu, následovanou praktickým nácvikem hromadného postižení zdraví v situaci aktivního střelce a výbuchu varny omamných látek. Své využití našly i dva nejnovější kusy techniky, konkrétně štábní (spojovací) vozidlo a vůz Volvo, určený pro mimořádné události.

Ve druhé části cvičení proběhlo proškolení v problematice péče o pacienty s vysoce nakažlivými nemocemi. To zahrnovalo praktický nácvik manipulace s bio boxem a bezpečnou manipulaci s ochrannými obleky.

Tato cvičení jsou pro záchranáře zásadní pro zajištění připravenosti a schopnosti rychlé, efektivní reakce na mimořádné události a situace ohrožující veřejné zdraví. Tým pro specializované činnosti Zdravotnické záchranné služby významně přispívá ke zvládnutí obtížných zásahů mimořádného charakteru na území Moravskoslezského kraje.

Zdroj + videoreportáž: zzsmsk