Číslo transparentního účtu je 5593934329/0800. Davidovi (2) našli nádor, jeho táta je kolega ze ZZS

19.02.2019

Číslo transparentního účtu je

5593934329/0800

O případu jsme informovali v aktualitě Táta řidič ZZS, máma zdravotní sestřička. Když se nám začal hroutit svět: příběh malého Davídka a slíbili číslo účtu, až bude.

Dvouletému Davídkovi z Vyškova objevili lékaři velký nádor na ledvině. Nyní je chlapec již po operaci a musí docházet na chemoterapii. Na pomoc vznikl transparentní účet, kam je možné posílat peníze.

Davídkova léčba je hrazená pojišťovnou, kolegové jeho otce z jihomoravské záchranné služby by ale rodině malého pacienta rádi poskytli oporu a přilepšili jí. Jeho maminka totiž kvůli péči o syna přestala chodit do práce. Proto vznikla i sbírka s transparentním účtem.

“Děkujeme všem, kteří se na uskutečnění sbírky a zprovoznění účtu podíleli. Přispívat budeme my, kolegové Davídkova tatínka, ale pokud chcete, můžete se také připojit,“ uvedli jihomoravští záchranáři.

Davídkův příběh chytil lidi za srdce. Rodině poslali záplavu přání, vzkazů, ale i plyšáků, z nichž měl chlapec velkou radost. “Davídku, drž se. Držím ti s celou svou rodinou palce. Pevně věřím, že to zvládneš, a budeš zase běhat venku s ostatními dětmi,“ stojí v dalším vzkazu na sociální síti.

Všem, kdo se mu rozhodli pomoci, poděkoval i Davídek v krátkém videu, které si můžete přehrát pod titulkem článku. Číslo transparentního účtu je 5593934329/0800.

Zdroj + video: tn.nova.cz