Certifikovaný kurz - Ošetřovatelská péče o pacienta v PNP a operační řízení PNP

05.08.2023

Certifikovaný kurz - Ošetřovatelská péče o pacienta v PNP a operační řízení PNP

Text a foto z externího zdroje:

Jste všeobecná zdravotní sestra a láká Vás práce ve výjezdových skupinách zdravotnické záchranné služby nebo na zdravotnickém operačním středisku? Možná Vám ke splnění snu chybí potřebná kvalifikace. ZZS Pardubického kraje Vám nabízí řešení v podobě možnosti absolvování certifikovaného kurzu Ošetřovatelská péče o pacienta v přednemocniční neodkladné péči a operační řízení přednemocniční neodkladné péče.

Čtěte také: Jak je to se všeobecnými sestrami na ZZS. Mohou na záchrankách pracovat? Které a za jakých podmínek?

Vzdělávací a výcvikové středisko (VVS) je pracoviště ZZS PAK zřízeným dle zákona č.374/2011 Sb., o zdravotnické záchranné službě. Činnost vzdělávacího střediska spočívá především v trvalém monitorování a zajišťování vzdělávacích potřeb ZZS, vytváření standardizovaných postupů, hodnocení a koordinace vzdělávání v podmínkách ZZS PAK tak, aby byla neustále zajištěna kvalitní přednemocniční neodkladná péče v souladu s nejnovějšími poznatky urgentní medicíny a medicíny katastrof. VVS spolupracuje na výběru nových zaměstnanců organizace a zajišťuje jejich odbornou přípravu v rámci adaptačního procesu.

Neméně důležitou součástí práce VVS je i externí vzdělávání, proto školí laickou veřejnost v problematice první pomoci. Zároveň v rámci spolupráce složek IZS vzdělává členy městské policie, státní policie a hasičského záchranného sboru v oblasti poskytování první pomoci, jak po stránce teoretické, tak i praktické.

Certifikovaný kurz

• Vstupní podmínky: ukončené kvalifikační studium v oboru všeobecná sestra a specializovaná způsobilost v oboru Intenzivní péče.
  • Délka kurzu: kurz se skládá z části teoretické (163hodin) a časti praktické (96 hodin).
  • Kde kurz probíhá: teoretická část výuky bude probíhat na VVS v Pardubicích. Praktickou část probíhá na určených výjezdových základnách a operačním středisku ZZS PAK.
  • Maximální kapacita kurzu: 15 zájemců.
  • Cena kurzu: 35. 000Kč vč DPH a odborných stáží.
  • Jak je kurz zakončen: závěrečnou praktickou zkouškou
  • Co bude pro přihlášení do kurzu potřebovat doložit: specializovaná způsobilost v oboru intenzivní péče. Pro posouzení splnění vstupních požadavků účastníka (§ 62 odst. (2) zákona č. 96/2004 Sb.), je nutné s přihláškou do certifikovaného kurzu vložit do svého uživatelského profilu elektronicky úředně ověřenou kopii dokladu o odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání (maturitní vysvědčení ze SZŠ nebo diplom z VŠ nebo diplom z VOŠ spolu s vysvědčením o absolutoriu). Elektronické úředně ověřené kopie, lze získat stejně snadno jako ty papírové na pobočkách České pošty nebo u notáře.

• Případní zájemci se mohou s dotazy či přihláškami obracet na Vzdělávací a výcvikové středisko ZZSPAK na adresu skolici@zzspak.cz.

PŘIHLÁŠKA

Zdroj: ZZS PaK