Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Bývalý ředitel ZZS KHK dostal podmínku, teď to bude řešit Vrchní soud

19.12.2013

Bývalý ředitel ZZS KHK dostal podmínku, teď to bude řešit Vrchní soud

 

Kauza exšéfa hradecké záchranky putuje k Vrchnímu soudu v Praze

 

 

Případem bývalého ředitele Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ladislava Žabky, který se podle spisu dopustil pletich při soutěži na nákup sanitky a zdravotnického materiálu, se bude zabývat Vrchní soud v Praze. Ten bude rozhodovat o věcné příslušnosti celého případu.

 

Předseda senátu hradeckého okresního soudu David Schmuck včera rozhodl o odročení případu na neurčito. Podle něj se Žabka dopustil v jednom z bodů obžaloby porušování závazných pravidel hospodářského styku. O tomto trestném činu by však měl rozhodovat krajský soud. Proto nyní spis poputuje k Vrchnímu soudu, který rozhodne o tom, komu projednávání případu náleží.

Ladislav Žabka obžalobu stále odmítá. „Od začátku tvrdím, že za inkriminovaná výběrová řízení jednoznačně nese odpovědnost tehdejší provozně-technický náměstek. Od samého začátku je naprostý nesmysl a nehoráznost, abych já byl odsouzený za trestný čin, který jsem nespáchal,“ řekl novinářům Žabka.

Okresní soud již letos v únoru potrestal Žabku ročním vězením podmíněně odloženým na dva roky, pokutou 100 000 korun a zákazem činnosti v orgánech společností na pět let. Krajský soud ale rozsudek zrušil a případ vrátil okresnímu soudu k novému projednání.

Podle obžaloby Žabka zorganizoval v roce 2008 pouze formální výběrová řízení na nákup sanitky a na centrálního dodavatele zdravotnického materiálu. Od dodavatele sanitky, jejíž cena byla necelé dva miliony korun, pak měl podle obžaloby dostat za odměnu zájezd do Dubaje za téměř 100.000 korun. Hodnota kontraktu na materiál byla necelé čtyři miliony korun. Podle státního zástupce Jiřího Chaloupky byla výběrová řízení zmanipulována a soutěže byly vedené tak, aby z nich byla vyloučena konkurence.

ČTK

Zdroj: zdn.cz

 

Související článek:

Exšéf hradecké záchranky Žabka dostal za pletichy roční podmínku

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.