Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Britský záchranář deset let znásilňoval pacientky

13.01.2021

Britský záchranář deset let znásilňoval pacientky

 

 

Korunní soud v britském Peterborough shledal vinným někdejšího záchranáře, který po celé desetiletí zneužíval svého povolání ke znásilňování bezbranných žen a dívek s akutními zdravotními potížemi. Obžaloba 46letému Andrewovi Wheelerovi prokázala hned několik případů sexuálních deliktů, přičemž nejmladší oběti bylo teprve 10 let. O výši trestu soud rozhodne později.

 

 

Obžaloba Wheelera vinila z celkem třinácti případů znásilnění a pěti případů sexuálního obtěžování. Dopustit se jich měl v letech 2002 až 2008, když působil jako záchranář v hrabství Cambridgshire na východě Anglie. Soud Wheelera uznal vinným z šesti případů znásilnění a jednoho sexuálního útoku jiného charakteru.

O výši trestu pro bývalého záchranáře se teprve rozhodne. Policie teď v obavách, že mohou být ještě další oběti, vyzývá, aby se případně přihlásily.

„Andrew Wheeler je sexuální predátor, jehož útoky se táhly celým desetiletím,“ konstatoval detektiv Martin Brunning, který otřesná případ rozplétal.

Stejně vám to nikdo neuvěří

V jednom z případů, který byl popsán u soudu, byl odsouzený přivolán k ženě s podezřením na infarkt. Když po rychlém vyšetření dospěl k závěru, že se nejedná o potíže se srdcem, nýbrž přemíru alkoholu, poslal další záchranáře pryč s tím, že už to vyřídí. Odvezl ženu domů, tam ji znásilnil a vyhrožoval jí, že pokud věc nahlásí, nikdo jí neuvěří, protože byla opilá.

Žena ale neposlechla, zavolala kamarádce a zalarmovala policii. Rozběhlo se vyšetřování, které vedlo k tomu, že se přihlásily i další oběti a Wheelera se podařilo usvědčit.

Nejmladší oběti bylo 10 let

Podle serveru The Daily Mail se vyšetřovatelé domnívají, že odsouzený své zaměstnání k sexuálnímu obtěžování žen nejenže zneužíval, ale že si ho dokonce kvůli tomu vybral.

„Věříme, že výběr jeho povolání ovlivnil fakt, že mu to umožnilo přístup k budoucím obětem, zranitelným členkám veřejnosti a že zrada důvěry, kterou v něj veřejnost vkládala, činí jeho činy obzvláště odpornými,“ uvedl detektiv Brunning.

Nejmladší obětí bývalého záchranáře se podle žalobců stala dívka ve věku okolo deseti let, které měl při vyšetření opakovaně a bez důvodu sahat na vnitřní stranu stehen. O něco starší dívku, avšak stále mladší třinácti let, měl přímo znásilnit.

Zdroj+foto: novinky.cz

 

Sigmund

 

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.