Britský princ William končí s létáním LZS, chce už být princem na plný úvazek. Je to borec!

30.07.2017

Britský princ William (35) ve čtvrtek absolvoval zřejmě svůj poslední let coby pilot záchranného vrtulníku. Chce se začít naplno věnovat královským povinnostem.

Čtěte také o posledním zásahu LZS Prince William flies woman hit by police van to hospital on last air ambulance shift

Šlechtic, který je druhý v linii nástupnictví na trůn, svou práci u charitativní organizace East Anglian Air Ambulance (EAAA), kde létal vrtulníkem na pomoc lidem postiženým infarktem a dalším pacientům, opouští po dvou letech. Zdůvodnil to tím, že chce více pomáhat královně Alžbětě II.(91), své babičce.

V prosinci Buckinghamský palác oznámil, že panovnice přenechá patronát nad 25 charitativními organizacemi dalším členům rodiny. Plat, jehož výšku princ nikdy nezveřejnil, věnoval charitě.

„Zažil jsem věci, které si budu pamatovat po celý život,“ řekl princ už v lednu. V otevřeném dopise zavzpomínal, jak na jedné z prvních akcí letěl k mladému sebevrahovi. Tato zkušenost jej natolik zasáhla, že se rozhodl věnovat se spolu s bratrem princem Harrym a chotí Kate problematice duševního zdraví.

Princ také popsal, že jako pilot musel s helikoptérou při zásazích dosedat do zahrad domů, na školní pozemky i na pláže.

BBC, ČTK, Právo

Zdroj: novinky.cz