Blíží se XI. mezinárodní odborná konference a XIV. sněm Komory záchranářů ZZS ČR

03.08.2020

Vážené dámy a pánové,

jak jste již zaznamenali, KZ ZZS ČR pořádá v termínu 1. - 2. října 2020 v městečku Lednice u Břeclavi již XI. mezinárodní odbornou konferenci a XIV. sněm Komory záchranářů zdravotnických záchranných služeb ČR.

Program pomalu finalizujeme.

Pokud přemýšlíte o účasti na naší konferenci, neváhejte, místa se plní. Čekají nás velmi aktuální a současné příspěvky z oblasti přednemocniční neodkladné péče a krizové připravenosti.

První den budou příspěvky věnovány blízkým i vzdáleným změnám, které čekají PNP a ovlivní práci NLZP.  Ošetřovatelskou práci a vyplňování zdravotnické dokumentace podrobíme zkušenému oku soudního znalce v problematice PNP a dozvíme se praktické rady, jak čelit možným dohrám naší práce. Budeme se věnovat vývoji a budoucnosti ZZS z pohledu řízení organizací. V pro-con prezentaci si položíme otázku jaké výhody a nevýhody může mít centralizování ZZS či zachování současného stavu jednotlivých krajských záchranných služeb. Další prezentace bude věnována medicíně budoucnosti, novým přístrojům, technologiím a odborným postupům. Jeden z příspěvků nás bude informovat o situaci s opětovně diskutovanou komorou NLZP o tzv infekčním a rizikovém příplatku apod.

Druhý den bude v rámci krizové připravenosti zařazen aktuální příspěvek z HN srážky dvou vlaků u obce Pernink ze dne 7. července 2020. Z pohledu zasahujícího policisty a záchranáře v dalších dvou prezentacích zhodnotíme mimořádnou událost střelby ve fakultní nemocnici v Ostravě z 10. prosince 2019. Velmi zajímavé a užitečné informace přináší příspěvek věnující se výzkumu průtoku krve při použití různých druhů zaškrcovadel, který byl proveden pomocí zobrazovacích metod.

V aktuálně zařazené "covidové" sekci se budeme věnovat zhodnocení současné situace a budeme diskutovat budoucí vývoj a připravenost nejenom ZZS, ale celého zdravotnictví.  Připravuje se příspěvek, který zhodnotí celkové výsledky z pohledu ZZS, další příspěvek nás seznámí s prací a specifickými opatřeními KOS během pandemie a podíváme se, jaká opatření již zůstanou trvale. Další příspěvek zhodnotí práci BHT týmu a poslední prezentace uzavře tuto sekci zkušenostmi cílového poskytovatele akutní lůžkové péče.

Postupně budeme informovat o dalších chystaných přednáškách a v neposlední řadě i o samotných přednášejících, kteří nám budou věnovat svůj drahocenný čas.

Máte-li zájem se konference zúčastnit, neváhejte se zaregistrovat. Registrační formulář a organizační detaily najdete na www.symma.cz/konferencelednice

Těšíme se na Vás

KZ ZZS ČR