Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Alkohol nemusí být jen zabiják, jak ukazuje zpráva z Velké Británie

08.01.2013

Alkohol nemusí být jen zabiják, jak ukazuje zpráva z Velké Británie

Injekce alkoholu do srdce zachránila život Britovi s tachykardiíBritští lékaři zachránili netradičním způsobem život muže trpícího vzácnou srdeční arytmií. Vstříkli mu malé množství čistého alkoholu do srdce, uvedla v pondělí britská BBC.

Sedmasedmdesátiletý Brit Ronald Aldom trpěl neobvyklou ventrikulární tachykardií a hrozila mu smrt. Lékaři se mu snažili nejprve pomoci tradičními metodami, ale bez úspěchu.

Rozhodli se tedy pro dosud málo používanou metodu vstříknutí čistého etanolu, který vyvolal malý srdeční infarkt. Ten zničil část srdečního svalu, který způsoboval zdravotní problém, a vrátil srdci normální srdeční tep, upřesnil kardiolog Tom Johnson, který v Bristolu zákrok provedl. "Nebyla jiná možnost," řekl k zákroku, který byl v Británii použit jen párkrát. "Jinak by neopustil nemocnici."

Muž mohl být brzy po netradičním zákroku propuštěn z nemocnice. "Je nádherné, že doktoři ve snaze mi pomoci vyzkoušeli vše. Kdyby to neudělali, nebyl bych tady," řekl Aldom, který již tráví Vánoce doma v Portisheadu nedaleko Bristolu.

Novinky, ČTK


Zdroj: novinky.cz
Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.