Agresivní pacient napadl v sanitce sestru, řidič musel přivolat policii

22.02.2012

Agresivní pacient napadl v sanitce sestru, řidič musel přivolat policii

Agresivní pacient napadl v sanitce sestru,
zakročit musela policie

Až policisté museli zkrotit agresivního pacienta, který v úterý během jízdy v sanitce napadl zdravotní sestru z posádky záchranné služby. „Plival na ni, tahal ji za bundu a přitom kopal kolem sebe. Řidič musel zastavit a snažil se kolegyni pomoci,“ uvedla mluvčí plzeňské krajské záchranné služby Lenka Ptáčková.

Podle mluvčí šlo o 44letého muže, kterého zdravotníci vezli s úrazem hlavy z Nepomuka do Plzně.

„To zranění měl od půllitru. Dostal s ním po hlavě někde v hospodě. Byl opilý,“ dodala Ptáčková.

Sanitář musel jízdu přerušit asi deset kilometrů před Plzní. „Vysílačkou požádal dispečink o policejní ochranu a snažil se pacientovi zabránit v dalších útocích. V cestě pokračovali až za doprovodu policistů, kteří si do sanitky přisedli,“ dodala Ptáčková.

pab, Právo

Zdroj: novinky.cz