Agresivní muž napadl v Jaroměři záchranáře a poranil jej v obličeji a na dolní končetině

24.12.2018

O tom, že adventní čas nemusí být vždy jen obdobím klidu a míru se v noci na neděli na vlastní kůži přesvědčila posádka rychlé zdravotnické pomoci ze základny v Jaroměři. Záchranáři vyjížděli na pomoc 53letému muži s úrazem hlavy. Po příjezdu na místo zjistili, že muž, který jevil známky opilosti, utrpěl velkou tržnou ránu v obličeji.

Související článek Agresivní muž napadl v Jaroměři záchranáře, teď mu hrozí až pět let vězení

V průběhu ošetřování se začala projevovat mužova verbální agrese, která i přes nekonfliktní postup záchranářů následně vyústila do jejich fyzického napadení. Posádka na místo musela přivolat policejní hlídku, která násilníka zpacifikovala. S policejním dohledem byl zraněný transportován do nemocnice v Náchodě k dalšímu ošetření. Na stejném oddělení musel být ošetřen také 53letý záchranář, kterému agresivní muž způsobil poranění v obličeji a na dolní končetině. Povaha zranění si vyžádala pracovní neschopnost s odhadovanou dobou léčení dva až tři týdny. Druhá členka napadené posádky naštěstí vyvázla z události bez zranění.

Zdroj: modrahvezdazivota.cz