Po dlouhé a těžké nemoci nás navždy opustil mistr volantu Miroslav Blažek

11.08.2024

Po dlouhé a těžké nemoci nás navždy opustil mistr volantu Miroslav Blažek

Text i foto z externího zdroje:

VIDEO: Záchranáři kolonou sanitek vyprovodili na poslední cestu svého kolegu Miroslava Blažka

Plzeňské krajské záchranáře v sobotu 3. srpna zasáhl další citelný odchod. Svůj boj se zákeřnou nemocí definitivně prohrál náš dlouholetý kolega Miroslav Blažek. Skonal předčasně, ve věku pouhých šedesáti let.

Míra k záchrance nastoupil coby mladý řidič už 1. dubna 1989. Svou spolehlivostí a řidičským umem se propracoval v polovině 90. let mezi tehdy nepočetnou skupinku elitních řidičů RV, kdy v tříčlenné posádce vyjížděl k nejzávažnějším indikacím tým ve složení lékař, zdravotní sestra a řidič. Jeho pracovištěm byl kokpit prvních plzeňských „ervéček“ Tatra 613.

V roce 1996 Miroslav Blažek záchranku dočasně opustil, aby se v roce 2011 vrátil coby automechanik a poté vedoucí autodílny. Auta totiž vždy miloval a vyznal se v nich jako málokdo. Zároveň vypomáhal jako řidič výjezdové skupiny rychlé zdravotnické pomoci a velmi často jsme jej vídali za volantem speciálů pro HPO, s nimiž absolvoval řadu pravých výjezdů i cvičení. S operátory zdravotnického operačního střediska se také podílel na přípravách Dne linky 155. Kolegové jej měli rádi pro nekonfliktní povahu, poklid i jeho trefné hlášky. Téměř si nedokážeme představit, že jednu z nejvýraznějších postav na výjezdové základně v Plzni na Borech už nebudeme potkávat. Záchranáři v Mirkovi Blažkovi ztratili spolehlivého kolegu, dobrého kamaráda a brilantního mistra volantu, který v každém z nás zanechal nezapomenutelnou stopu.

Autor: Vítězslav Sladký

Zdroj: zzspk.cz