RESCUE LESNICA 2022 - MEMORIÁL MAREKA RIGDU A POSÁDKY OM-ATB

Podujatie je určené pre trojčlenné posádky RZP a uskutoční sa v dňoch 22.-24. septembra 2022 v Ždiari - Monkovej doline

07.06.2022

RESCUE LESNICA je námetovo – tematickým pretekom posádok RZP s medzinárodnou účasťou, ktorého súčasťou je tiež VIII. ročník Majstrovstiev Slovenska v kardiopulmonálnej resuscitácii. Uplynulého ročníka sa zúčastnilo spolu 23 posádok záchranárov zo Slovenska a  Českej republiky.

Veškeré informace naleznete na rescuelesnica.sk

Na pamiatku našich kamarátov

17. júla 2015 v podvečerných hodinách pri páde vrtuľníka vrtuľníkovej záchrannej služby z Popradu v Slovenskom raji zahynuli štyria členovia posádky MUDr. Marek Rigda, Ing. Ľubomír Majerčák, Martin Svitana a mjr. Ing. Dušan Leskovjanský.

O rok neskôr sa tragédia zopakovala a 7. septembra 2016 v nočných hodinách pri páde vrtuľníka zahynula celá posádka VZZS z Popradu aj s pacientom – MUDr. Patrícia Krajňáková, Ing. Ján Rušin a František Bartoš.

Boli to naši kolegovia, ale hlavne dobrí kamaráti, ktorých sme tu pod Tatrami poznali.

Lekári Marek Rigda a Paťa Krajňáková boli zároveň spoluorganizátormi podujatia RESCUE LESNICA. Svojou zanietenosťou, dôslednosťou, odhodlaním a ľudským prístupom nám pomáhali pri odovzdávaní vedomostí  a skúseností mladším kolegom nie len na tejto súťaži, ale aj v teréne na zásahoch, kde sme sa spoločne stretávali.

Preto má byť Memoriál Mareka Rigdu a posádky OM-ATB o Pohár Patrície Krajňákovej spomienkou na skvelých ľudí a záchranárov, ktorí záchrane ľudského života obetovali to najcennejšie – život vlastný. Aby ich odkaz a odhodlanie pomáhať a zachraňovať šiel ďalej medzi všetkých záchranárov…

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

2. deň  8 kreditov

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V KPR
2. deň  2 kredity

Buďte první kdo přidá příspěvek k této vzdělávací akci.

Generální sponzor

Místo pro vaši reklamu
Hlavní sponzor

Medsol - zdravotnická technika, klinické informační systémy
Sponzor

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.